GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Dzień Drzwi Otwartych w OCO - 22 października 2011r.

 

Dzień Drzwi Otwartych w OCO


    Opolskie Centrum Onkologii, działające w Opolu przy ul. Katowickiej  66A, jak co roku  w październiku organizuje "Dzień Drzwi Otwartych". Zainteresowani Opolanie w dniu 22 października w godz. 8-14  skorzystać będą mogli z porad lekarzy onkologów, przyjmujących w poradniach: Profilaktyki Chorób Piersi, Chirurgii Onkologicznej oraz Onkologii Ogólnej. Czynna będzie również Pracownia Mammograficzna, w której wykonywane będą zarówno zdjęcia zlecone w przez lekarza, jak również w ramach skryningu (program profilaktyczny dla zdrowych  Opolanek w wieku 50-69 lat, które wykonują mammografię co 2 lata; jego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju).

Osoby rejestrujące się winny okazać dokument tożsamości oraz potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Do dyspozycji zainteresowanych będą również materiały edukacyjne na temat prowadzonych przez  OCO programów zdrowotnych; pacjenci otrzymają ponadto drobne upominki (długopis, torbę ekologiczną), promujące profilaktykę nowotworową. Włączenie się do promowania akcji zapowiedziały opolskie mass media.

Pamiętajmy, że rak, czyli nowotwór złośliwy, jest drugą, po chorobach układu krążenia, przyczyną śmierci ludzi na całym świecie, także w Polsce, ale znawcy oceniają, że za kilkanaście lat stanie się przyczyną pierwszą. Wynika to m.in. z faktu wydłużającej się średniej życia, zarówno kobiet, jak i mężczyzn (a wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania na raka), a także postępu w dziedzinie diagnostyki  medycznej i leczenia.

Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich, którzy chcą upewnić się czy np. znamię, guzek, długo utrzymujący się kaszel lub chrypka, zmiana rytmu wypróżnień,  nie są zwiastunem poważniejszego schorzenia.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności