Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Radio Wrocław w Wilkowie

header.jpeg
Radio Wrocław w Wilkowie

Rozpoczyna się kolejna Edycja Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław 2012 w Wrocław w której udział weźmie zespół „Wilkowianie” z Wilkowa.

Już od najbliższej niedzieli zapraszamy do słuchania Radia Wrocław. Od godziny 700 do 1000 przygotowana będzie uczta muzyczna na ludowo. Zaprezentuje się dziesięć zespołów ludowych a wśród nich zespół „Wilkowianie” z Wilkowa. „Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław” prowadzona jest na antenie Radia Wrocław od lipca 2004 r. Zespoły prezentowane w liście konkurują między sobą w głosowaniu słuchaczy. Zwycięski zespół otrzyma możliwość wyprodukowania płyty CD w ilości każdorazowo ustalanej przez Radio   z Zespołem, nie mniej niż 200 szt. na potrzeby własne zespołu oraz bezpłatną sesję nagraniową w Studiu Radia Wrocław, podczas której nagrywany jest materiał zwycięskiego Zespołu na płytę CD.

Głosowanie rozpoczyna się najbliższą niedzielę od godziny 700 do 1000

 GŁOSUJMY NA ZESPÓŁ „WILKOWIANIE”
IMG_1037.jpeg

W obecnej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocławusłyszymy zespoły :
1. Akord ze Świebodzic
2. Boduszki-Kapela ludowa z Siemianic
3. Hosa Dyna od Lubina
4. Jaczowiacy z Jaczowa
5. Jarzębina z Kobierzyc
6. Różyczki z Dobroszyc
7. Rudawianie z Janowic Wielkich
8. Sobótczańska Biesiada z Sobótki
9. Sołtysowe Gryfinki z Proszówki
10. Wilkowianie z Wilkowa

Ludowy zespół Wilkowianie powstał w 2005 roku w Wilkowie. Początkowo nosił nazwę Wilkowianki. Od początku swojej działalności zespół Wilkowianki działał przy Domu Kultury w Wilkowie. Obecnie zespół funkcjonuje pod nazwą Wilkowianie. Zespół składa się z 12 osób i w swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych, jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Obecnym kierownikiem zespołu jest Zdzisław Konefał.

Największymi osiągnięciami zespołu jest wydanie dwóch płyt pod tytułem „Wilkowianie” i „Wilkowianie Kolędy”. Zespół zajął III miejsce w I Pierwszym Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „ Kosturki 2011”

 

 Mariusz Jabloński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności