GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 06-12-2021
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA W WILKOWIE

 

PERKUSISTA

   W naszym przedszkolu wiele się dzieje…

26 kwietnia 2013 roku do przedszkola przybył perkusista z prawdziwym sprzętem muzycznym czyli zestawem instrumentów( nie tylko perkusyjnych). Zaprezentował wszystkim swoje umiejętności muzyczne co bardzo zaintrygowało dzieci.  Po wysłuchanym koncercie dzieci miały możliwość spróbowania własnych sił. I co się okazało?  Wcale to nie jest takie łatwe i proste uderzać pałeczkami i ruszać nogami jednocześnie. Wszyscy chętni skorzystali z możliwości pogrania na perkusji oraz na instrumencie klawiszowym. Było wspólne śpiewanie przy akompaniamencie perkusji, taniec oraz  wspólne muzykowanie na instrumentach profesjonalnych i przedszkolnych-perkusyjnych. Był to bardzo ciekawy i interesujące doświadczenie, które zapadło dzieciom na długo w pamięci.

 KONKURS PLASTYYCZNY

     Na początku maja  chętne dzieci wraz z Rodzicami przygotowały prace plastyczne do powiatowego konkursu „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie. Trzeba przyznać, że dzieci mają zdolności plastyczne i pomysłowość. Prac było dużo, a na konkurs można było oddać 10. Wybrane zostały dostarczone do biblioteki. Po pewnym czasie otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, otóż dwóch naszych przedszkolaków: Fabian Mazur i Gracjan Wojnowski zdobyło wyróżnienia w tym konkursie, dyplom oraz nagrody. Tak się dzieciom spodobało, że wzięliśmy udział w kolejnym konkursie organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Opolu. Przedszkole to zorganizowało konkurs ekologiczny „Śmieciuchowe cuda”. Celem tego konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci. Wykonane prace zostały wysłane na konkurs. Uczestnikom życzymy powodzenia!

DZIEŃ MAMY I TATY

        Mama i tata to są dwie najważniejsze osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, czułością i ciepłem. Dzieci to czują i chcąc się odwzajemnić zaprosiły swoich rodziców do przedszkola 28.05.2013r. na godz. 12.00, aby uroczyście świętować i podziękować Im za ich dobro oraz wyrazić swoją miłość.  To właśnie dla swoich rodziców dzieci wraz z nauczycielkami: Ireną  Szajdą i  Dorotą Jędzierowską  przygotowały program artystyczny, który zawierał wiersze, piosenki oraz tańce, a także własnoręcznie przygotowały upominki dla mamy i taty.

Ogromne wrażenie na rodzicach zrobiły występy dzieci, ich profesjonalizm, a także piękne bajkowe stroje. 

 

DZIEŃ DZIECKA

     Jak co roku w dniu1 czerwca obchodzony jest w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. W tym roku pogoda popsuła nam trochę szyki, ponieważ zaplanowane były atrakcje na nowym,  pięknym podwórku przedszkolnym.

Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania naszej ulubionej piosenki. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, konkursach oraz konkurencjach sportowych. Jedną z nich były wyścigi w kolorowych workach. Między zabawami dzieci miały w drugiej sali przygotowany poczęstunek, aby  przy nim mogły na  chwilę odpocząć. Był też czas na wspólnie i solo tańce przy ulubionych piosenkach  i melodiach. Z każdego miejsca w przedszkolu tryskał śmiech, radość i dobra zabawa.

 

WYCIECZKA

     Dnia 13 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę. Celem naszej wycieczki był Wrocław, a dokładniej Bielany II  , gdzie mieści się sala zabaw LOOPY`S WORLD- Rodzinne Centrum Rozrywki. Na miejsce zawiózł nas autobus, w którym podczas podróży był czas na rozmowy z kolegami oraz sprawdzenie i degustowanie smakołyków, które na wycieczkę przygotowała mama. Po dotarciu na miejsce, wysiedliśmy z autobusu i poszliśmy do sali zabaw. Po wejściu okazało się, że jest to ogromna, licząca ponad 4000 m2 powierzchnia, stworzona specjalnie do zabawy. Nowoczesne konstrukcje do wspinaczki, trampoliny, zjeżdżalnie – m.in. pionowa, zakręcona i czterotorowa, tunele, gokarty, kolejka elektryczna, armatki i inne sprzęty, na których każde dziecko przeżyje niezapomnianą przygodę. Przez ponad dwie godziny dzieci miały możliwość rozwijać się ruchowo oraz ćwiczyć koordynację ciała. Przedszkolaki nie chciały wracać do Wilkowa po takich emocjach i wrażeniach.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU

     Czas szybko ucieka , dopiero witaliśmy się we wrześniu, a już pożegnania nadszedł czas. W tym roku 21 czerwca 2013r. uroczyście zakończymy rok przedszkolny. Dzieci przygotowały program artystyczny, aby przed rodzicami zaprezentować swoje umiejętności. Występem tym pożegnamy również dzieci, które odchodzą do szkoły. Będzie nas bawił pan Kacperek, ulubieniec najmłodszych oraz nie zabraknie słodkiego poczęstunku, który przygotują rodzice. Po wakacjach wrócimy wszyscy wypoczęci i zadowoleni, jedni do szkoły, inni do nowego, pięknego przedszkola.


20130425118.jpeg 20130610140.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności