Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW W BUKOWIU - 1 czerwca 2013r.

OTWARCIE NOWEGO PLACU ZABAW W BUKOWIU

Bukowie-Dzień Dziecka 005.jpeg

1 czerwca przypada corocznie Dzień Dziecka. W tym właśnie dniu obchody tego tradycyjnego święta dzieci połączone zostały w Bukowiu z uroczystym otwarciem nowego ogólnodostępnego placu zabaw usytuowanego  przy ulicy Jesionowej.

Ogromną zaletą placów zabaw jest fakt, iż znajdują się one na świeżym powietrzu. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy dzieci tak wiele czasu spędzają przed telewizorem lub komputerem. Powszechnie wiadomo, że w okresie intensywnego wzrostu najmłodszych zapotrzebowanie na ruch na świeżym powietrzu sprzyja prawidłowemu rozwojowi.  I właśnie dlatego została podjęta decyzja o wykonaniu kolejnego już placu zabaw w Bukowiu. Inwestycja ta kosztowała 25 tys. zł a srodki na ten cel zostały przeznaczone z  funduszu sołeckiego.

Uroczystego przecięcia wstęgi symbolizującej otwarcie placu zabaw w asyście najmłodszych mieszkańców Bukowia dokonali Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilkowa wraz z Beatą Marczenko sołtysem Bukowia.

Po otwarciu plac zabaw pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody należał już tylko do dzieci.  Po ich minach było widać, że to naprawdę udana i niezmiernie potrzebna inwestycja, że obiekt  dobrze będzie służył najmłodszym.

 W związku z budową nowego placu zabaw w Bukowiu a także organizacją Dnia Dziecka  chcemy podziękować firmie „Bukorol”, panu Wiesławowi Kowalczykowi, pracownikom Urzędu Gminy w Wilkowie, a także członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowiu za nieoceniona pomoc przy powstaniu tego placu zabaw.

Beata Marczenko

 

Mariusz Jabłoński

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności