GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Nowy sezon - nowe emocje - Sezon Lotowy 2012

NOWY SEZON - NOWE EMOCJE 

W ostatnią niedzielę kwietnia Hodowcy Gołębi Pocztowych z Gminy Wilków rozpoczęli „Sezon Lotowy 2012”  , który potrwa do 9 września 2012r.

 
 IMG_1041.jpeg

Rozpoczęty sezon będzie wyjątkowym Sezonem Lotowym w historii „gołębiarstwa” na terenie Gminy Wilków. Po raz pierwszy  wilkowscy hodowcy zaczną lotować swoje gołębie   z własnego oddziału. W lutym tego roku Sekcje Oddziału Namysłów znajdujące się na terenie Gminy Wilków postanowiły założyć własny Oddział PZHGP. W marcu tego roku Zarząd Główny PZHGP wyraził zgodę na utworzenie nowego oddziału i nadał mu numer 0469. Prezesem nowego Oddziału został wybrany Sebastian Bratosiewicz.

            Trzynaście lotów gołębi starych i łączna odległość do pokonania na każdego gołębia dorosłego to 5240 km oraz pięć lotów gołębi młodych i łączna odległość do pokonania na każdego gołębia młodego to 764 km. W sumie osiemnaście razy w nowym sezonie  będziemy się emocjonować powrotami naszych pupili do swoich gołębników - informuje prezes  Oddziału.

Najdłuższym lotem dla wilkowskich gołębi będzie  czerwcowy lot z miejscowości Norhorn( Niemcy) gdzie gołąbki będą miały do pokonania odległość 750 km, przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Ogółem hodowcy do sezonu lotów gołębi starych zgłosili  ok. 5 tys. sztuk gołębi. Nowy oddział to także nowe wyzwania - musi być zorganizowany transport gołębi zgodnie z wymogami Uni Europejskiej, jak również przygotowane punkty zbiórek gołębi.

 Wszystkie sprawy logistyczne mamy dopięte na ostatni guzik. Nowiutka, lśniąca o ładowności prawie 5 tys. sztuk gołębi  Kabina Transportowa wyposażona w rolety, klimatyzację i centralne pojenie naszych pupili jest już gotowa. Punkty Wkładań Gołębi w Wilkowie  i Dębniku są gotowe - za co powinniśmy podziękować panu Markowi Bratosiewicz z Lubskiej oraz Wójtowi Gminy Wilków panu Bogdanowi Zdyb – dopowiada Przemysław Durka prezes do spraw lotowych nowego Oddziału.

 

Spotkania hodowców odbywają się w każdą sobotę i niedzielę na punktach wkładań w Wilkowie i Dębniku. A jeśli ktoś hoduje gołębię i nie jest jeszcze zrzeszony w Polskim Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, a chciałby sprawdzić swoje ulubieńce w lotach  - sekretarz oddziału Ryszard Szulakowski zaprasza do rywalizacji i sprawdzenia swoich gołębi w rywalizacji z gołębiami wilkowskich hodowców.  

 
 

Mariusz Jabłoński

 
Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności