GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 18-01-2022
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

DROGA ZOSTAŁA PRZEBUDOWANA - 15 października 2013 r.

DROGA ZOSTAŁA PRZEBUDOWANA

15 października w Idzikowicach został dokonany odbiór wyremontowanego odcinka drogi transportu rolnego od strony Jakubowic do wylotu na drogę powiatową Idzikowice - Pągów

Pieniądze na remont tego odcinka drogi pochodziły z funduszu sołeckiego.

            Po dawnej nieutwardzonej gruntowej drodze w Idzikowicach nie ma już śladu. Gmina Wilków przeprowadziła gruntowny remont blisko kilometrowego odcinka tej drogi. Cały odcinek drogi transportu rolnego prowadzący do pól uprawnych, jak również do domków jednorodzinnych został poszerzony. Wykonano korytowanie całej powierzchni jezdni wraz z wykonaniem nowej nawierzchni z kruszywa łamanego oraz zagęszczono powierzchnię jezdni. Przeprowadzono na remontowanym odcinku profilowanie spadków i profilowanie poboczy celem poprawy odprowadzenia wód opadowych jak i roztopowych. Powyższe prace mają zapewnić dłuższą trwałość nawierzchni drogi, jak również a może przede wszystkim poprawić komfort użytkowania tego odcinka drogi.

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Idzikowic to jedno z piorytetowych zadań realizowanych w ostatnim czasie przez władze gminy .

Zarówno ja jak i mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z tego przedsięwzięcia . Takie działania przyczyniają się do poprawy komfortu jazdy , zwiększają bezpieczeństwo.

Zacytuję słowa pana Mirosława Tokarskiego zamieszkującego przy tej drodze

,, pobocze wyrównane , droga utwardzona i ubita, jest super w porównaniu z tym co było” -powiedziała Maria Staniec Sołtys Idzikowic

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności