GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 25-06-2024
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

OGNISKO PATRIOTYCZNE W DĘBNIKU - 11 listopada 2013 r.

OGNISKO PATRIOTYCZNE

DSC_1024.jpeg

11 listopada wieczorem w Święto Niepodległości na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Powstańców Śląskich w Dębniku po raz pierwszy  zapłonęło ognisko patriotyczne.

Było to ubogacenie świętowania Dnia Niepodległości i włączenie się do ogólnopolskiej Akcji zorganizowanej przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu  poprzez rozpalenie o tej samej godzinie ognisk w szkołach prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich.

W blasku światła ogniska wszyscy zebrani odśpiewali Hymn państwowy. Uczniowie klas III –VI zaprezentowali krótki montaż słowny wspominający dzieje narodowe, bohaterów i marzenia wielu Polaków w niewoli narodowej. Pan Zbigniew Maliński – historyk i były dyrektor szkoły przybliżył wszystkim obecnym postać Marszałka Józefa Piłsudskiego i wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.  Była to wspaniała lekcja patriotyczna zawierająca  w sobie głębokie treści wychowawcze dla młodego pokolenia.

Do wspólnego śpiewania z akompaniamentem gitar pań  Bożeny Puszczewicz i Iwony Cholaś włączyła się cała zgromadzona społeczność. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, nauczyciele i pracownicy szkoły, zaproszeni goście, wszyscy - którzy chcieli w ten sposób manifestować swoją radość ze Święta Niepodległości. W blasku ogniska, w piękny pogodny wieczór popłynęły takie pieśni, jak: „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „ Rozkwitały pąki białych róż” czy „Kadrówka”. Na zakończenie spotkania zebrani zaśpiewali „Boże, coś Polskę” i pożegnali się słowami harcerskiej piosenki „Ogniska już dogasa blask”.

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności