GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 15-06-2024
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Bezpieczny Senior - 28 listopada 2013r.

Bezpieczny Senior

Dom Kultury w Wilkowie wraz z Komendą Powiatową Policji w Namysłowie w ramach realizacji programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior” zorganizował spotkanie z seniorami z Gminy Wilków. Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać osoby starsze w codziennym życiu.

Program profilaktyczny "Bezpieczny senior" już od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością wśród seniorów z powiatu namysłowskiego. Spotkania policjantów w gronie seniorów to również dobry moment, żeby wspólnie przypomnieć sobie wszelkiego rodzaju zagrożenia, którym można zapobiec stosując się do kilku złotych rad.

Celem spotkania z Seniorami jakie odbyło się w Domu Kultury w Wilkowie było przekazanie informacji o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni oraz sposobów ich unikania. Jednym z omawianych zagrożeń były wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, pracownika opieki społecznej oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców.

Przybyła na spotkanie Katarzyna Ulbrych Rzecznik Prasowy KPP w Namysłowie przedstawiła licznie zgromadzonym na spotkaniu mieszkańcom Gminy Wilków granice odpowiedzialności karnej na jaką mogą być narażeni w związku ze swoim zachowaniem w stosunku do innych osób, oraz możliwości wykorzystania środków prawnych w przypadku, gdy sami zostaną pokrzywdzeni przestępstwem lub wykroczeniem. 

DSC07062.jpegDSC07063.jpegDSC07064.jpegDSC07065.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności