GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: piątek, 22-10-2021
Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysława

XX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W BUKOWIU - 8 stycznia 2012r.

GRA WIELKA ORKIESTRA ŚWIATECZNEJ POMOCY 

DSCF0009.jpeg

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia uczniowie Wilkowskich szkół jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszli na ulice z serduszkami i puszkami by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Za każdy ofiarowany do specjalnie oznaczonej puszki grosz, wolontariusze wręczali wszystkim darczyńcom symboliczne naklejki w kształcie serca.

DSC07355.jpeg DSCF0007.jpeg DSCF0011.jpeg DSCF0017.jpeg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała we wszystkich miejscowościach Gminy Wilków. Kwestujących można było spotkać już od godz. 8.00, a cała zbiórka trwała do godz. 15.00.  Temat tegorocznej Orkiestry brzmiał: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”

DSCF0012.jpeg DSCF0013.jpeg DSCF0014.jpeg DSCF0015.jpeg

Jubileuszowy dwudziesty już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Wilków został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Bukowiu i rozpoczął się tradycyjnym „SIEMA” wypowiedzianym przez Wójta Gminy Wilków - Bogdana Zdyba. Po przywitaniu przybyłych gości na  XX Finał WOŚP wójt zapowiedział występ zespołu Wilkowianie a tuż po występie zespołu z Wilkowa wspaniałe jasełka zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukowiu. Następnym punktem programu był pokaz światła i dźwięku zaprezentowany przez Tomasza Kina. XX Finał WOŚP zakończył się o godz. 20-tej tradycyjnym światełkiem do nieba i kwotą 3902,74złotych i 1,3 euro zebraną podczas organizacji finału.

   

                                                                                     Mariusz Jabłoński

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

Pragnę złożyć bardzo gorące podziękowania wszystkim, którzy wsparli XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w  Gminie Wilków            

 

Wójt Gminy Wilków   - Bogdan Zdyb 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności