GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY TOBIE, KSIĄŻKO, PRZYRZEKAMY… - 12 stycznia 2012 r.

W dniu 12.01.2012r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów pierwszej klasy w poczet czytelników Biblioteki Publiczno- Szkolnej w Idzikowicach . W trakcie swoich pierwszych odwiedzin w bibliotece młodzi entuzjaści książki i czytelnictwa zapoznali się z zasadami zachowania w bibliotece , księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz sposobem wypożyczania książek . Po poznaniu podstawowych zasad korzystania z biblioteki uczniowie poznali dziesięć próśb książki,  które mówią o tym , jak należy się z nią obchodzić . Następnie przyszedł czas na uroczyste złożenie przyrzeczenia i pasowanie na czytelnika.

 Po części uroczystej uczniowie mogli samodzielnie wybrać sobie wymarzoną książkę i wypożyczyć do domu.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, przyrzeczenie czytelnika oraz  słodkiego batonika.

Włączenie uczniów pierwszej klasy w poczet czytelników biblioteki to bardzo ważne wydarzenie . Dzieci mają możliwość doskonalenia techniki czytania , poszerzania swojej wiedzy , którą mogą nabyć poprzez korzystanie ze zbiorów bibliotecznych . 

Mam nadzieję , że biblioteka będzie im kojarzyła się z miejscem radosnym , w którym będą dobrze się  czuły, i które będą chętnie odwiedzać .

  Maria Staniec


Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności