Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców, Wójt Gminy Wilków prosi o nie korzystanie z obiektów  rekreacyjnych i sportowych tj.: boisk, placów zabaw, kortów, siłowni zewnętrznych.

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 05-07-2020
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

OSIEM KILOMETRÓW SIECI

OSIEM KILOMETRÓW SIECI

Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Jakubowice i Idzikowice. Prace potrwają do końca września 2014 roku, a całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 2,4 miliona złotych. Środki na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz środków własnych Gminy Wilków i Spółki „EKOWOD” z Namysłowa.

O planach rozpoczęcia prac przy budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jakubowice i Idzikowice pisaliśmy w majowym numerze Gminnego Informatora w artykule pt. „Po Wielu Latach”.  I to, co wtedy wydawało się daleką przyszłością, po kilku miesiącach stało się faktem. Prace przy budowie kanalizacji w miejscowości Idzikowice prowadzi konsorcjum firm: Energy Investors Group S.A. i Energy Investors Sp. z o.o. z Warszawy, natomiast  w miejscowości Jakubowice – Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony Środowiska Sp. z o.o. w Oleśnicy.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Bogdanem Zdybem – Wójtem Gminy Wilków oraz pozyskanym funduszom z Unii Europejskiej udało nam się rozpocząć budowę kanalizacji  w miejscowościach: Jakubowice i Idzikowice. Inwestycja ta podniesie standard życia mieszkańców, jak również zwiększy atrakcyjność i wartość gruntów na tym terenie  – powiedział Artur Masiowski, Prezes Spółki „EKOWOD”.

W trakcie trwania inwestycji zostanie wykonana ośmiokilometrowa sieć kanalizacyjna i powstanie pięć przepompowni ścieków. Ścieki z Jakubowic i Idzikowic po zakończeniu inwestycji zostaną odprowadzone  do oczyszczalni w Namysłowie.

Dzięki funduszom z UE udało nam się rozpocząć kanalizowanie kolejnych miejscowości  w naszej gminie. Dla mieszkańców tych miejscowości będzie to kolejny krok cywilizacyjny. Na pewno nie obejdzie się bez utrudnień podczas wykonywania prac ziemnych, ale tego nie da się uniknąć podczas prowadzenia takiej inwestycji – powiedział Bogdan Zdyb, Wójt Gminy Wilków.

 

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności