Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 08-08-2022
Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

FERIE Z DELFINEM - 20 stycznia 2012 r.

 PICT3128.jpeg

 

Ferie zimowe są okresem, gdy dzieci odpoczywają od nauki w szkole, a rodzice nie zawsze mogą w tym czasie iść na urlop. W związku z tym Gmina Wilków postanowiła zorganizować „Ferie Zimowe 2012”,  co pozwoliło spędzić wolny czas jak i zapewnić opiekę naszym pociechom. 

PICT3122.jpeg PICT3125.jpeg PICT3137.jpeg

 

Aby czas wolny od zajęć szkolnych najmłodsi mieszkańcy Gminy Wilków mogli spędzić w przyjaznej atmosferze, w gronie rówieśników i podczas dobrej zabawy,  dla dzieci i młodzieży zostały zorganizowane ferie zimowe. W tym roku wyjątkowo szybko bo już  od 16 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w Gminie Wilków. W tym okresie dzieci szkolne mają czas wolny od nauki i mogą trochę poleniuchować. Wiele  dzieci wyjechało do rodziny na czas ferii zimowych, spora część pojechała na zimowiska. Ale są i takie dzieci, które pozostały w domach a rodzice nie mogli wziąć urlopów i właśnie z myślą o tych dzieciach zostały zorganizowane w bibliotekach publicznych, szkołach oraz świetlicach wiejskich „Ferie Zimowe 2012” 

PICT3130.jpeg SDC10590.jpeg PICT3127.jpeg

„Aktywne ferie” takie hasło przyświecało organizatorom Ferii Zimowych w Gminie Wilków, dlatego najwięcej czasu dzieci spędzały na grach i zabawach. Dzieci uczyły się bawiąc i bawiły ucząc. Były organizowane m.in. konkursy, turnieje w ping ponga, piłkarzyki. Oprócz gier i zabaw w programie  ferii był czas na naukę i zajęcia plastyczne. Dzieci bardzo chętnie odwiedzały czynne pracownie informatyczne, gdzie pod hasłem „Internet twój przyjaciel a nie wróg” – poznawały zasady bezpiecznego korzystania z różnych stron internetowych przyjaznych dzieciom. Również zorganizowane były wyjazdy na basen „Delfin” do Namysłowa.

-  Takie ferie  to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu, alternatywa dla siedzenia w domu przed telewizorem albo komputerem. A ważnym faktem w mojej ocenie jest to , że te wszystkie atrakcje wraz z poczęstunkiem dla dzieci i młodzieży są całkowicie za darmo.  powiedział Stanisław Gąsior, którego syn Jakub aktywnie uczestniczył w zajęciach organizowanych w Sali OSP Wilków.

Podkreślić należy fakt, że czas Ferii Zimowych to nie tylko zabawa i wypoczynek - to również pokusy i zagrożenie zdrowia podczas zabaw w niedozwolonych miejscach. I właśnie przed tego typu zagrożeniami przestrzegał uczestników spotkań dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie Grzegorz Musiał, który uczestniczył w zajęciach. 

Przez dwa tygodnie codziennie w zajęciach uczestniczyło od 70 do 90 osób. Organizatorów zimowego wypoczynku dzieci najbardziej cieszy fakt, że ferie przyniosły dzieciom wiele satysfakcji.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności