Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 27-06-2022
Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

NOWO ZAKUPIONY SPRZĘT W GMINIE WILKÓW

 

 

NOWO ZAKUPIONY SPRZĘT W GMINIE WILKÓW

PICT2880.jpeg

Przed zbliżającym się sezonem zimowym Gmina Wilków zakupiła nowy ciągnik z zestawem do odśnieżania. Ciągnik New Holland TD5050 jest wyposażony w pług do śniegu, przyczepę oraz kosiarkę. Pracownicy Urzędu Gminy zapewniają, że zima ich nie zaskoczy bo teraz posiadają własny sprzęt do odśnieżania dróg gminnych i nie muszą liczyć na wynajęte firmy, teraz sami będą dbali o swoje drogi i pobocza.

    Wraz z zakupionym nowym pięknym niebieskim ciągnikiem New Holland TD5050 została zakupiona przyczepa rolnicza Prontar T654/1, rozdrabniacz Kornik Vario 1.6m oraz pług do śniegu Volant PVHU 250. Cały ten zestaw kosztował 198 tys. zł. Fundusze na zakup tego jakże potrzebnego zestawu zostały wyasygnowane ze środków własnych Gminy Wilków. Cały zestaw będzie wykorzystywany nie tylko do zimowego utrzymania dróg ale przede wszystkim pracownicy gminy będą wykorzystywać ten sprzęt do letniego utrzymania dróg.

-Bardzo podoba mi się pomysł wójta zakupienia przez Gminę Wilków ciągnika wraz z całym osprzętem.  Zwłaszcza zakupu rozdrabniacza uniwersalnego przeznaczonego do niszczenia naziemnych części roślin oraz do rozdrabniania ściętych gałęzi drzew i krzewów, pozwoli na dokładne wykoszenie poboczy i rowów przy drogach Gminy.  A przede wszystkim pomoże zaoszczędzić duże sumy pieniędzy w budżecie gminy, które trzeba by było zapłacić firmom zewnętrznym za letnie utrzymanie dróg gminnych.  - powiedział Krzysztof Holinej - Kierownik Wydziału Dróg Powiatowych w Starostwie Powiatowym w Namysłowie.

Ten nowoczesny sprzęt oprócz całorocznego utrzymania dróg gminnych będzie wykorzystywany również do utrzymywania w ładzie i porządku boisk wiejskich, terenów zielonych na terenie gminy jak również cmentarzy komunalnych i boisk sportowych.

Jestem przekonany, że dokonany zakup to bardzo trafna inwestycja naszej gminy – dopowiedział mgr Wiesław Kwiecień Inspektor ds. gospodarki komunalnej i bhp.

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności