GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „DZIAŁO SIĘ W WILKOWIE”! - 12 stycznia 2014r.

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
„DZIAŁO SIĘ W WILKOWIE”!

W Wilkowie, jak i w całym kraju, odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, zbierali do specjalnie oznaczonych puszek pieniądze. Każdemu  darczyńcy wolontariusze wręczali tradycyjne serduszka. Kwesta uliczna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwała we wszystkich miejscowościach naszej gminy do godz. 15.00.
Tegoroczny 22. Finał został zorganizowany w Domu Kultury w Wilkowie gdzie od godziny 16.00 „DZIAŁO SIĘ” . Dla licznie zebranych mieszkańców Gminy Wilków sztab WOŚP przygotował wiele rożnego rodzaju atrakcji i od godziny 16.00 scena Domu Kultury należała już tylko do artystów. Pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku, którzy pod kierunkiem pań Jolanty Kiec, Iwony Cholaś oraz Anny Chmieliny-Głowackiej zaprezentowali wspaniałe jasełka. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły: „Debeściaki” z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, „Akademia Artystyczna Talent” działająca przy Domu Kultury w Wilkowie, zespół „Wilkowianie” z Wilkowa, „Akademia Fundamenty Stylu” działająca przy Domu Kultury w Wilkowie, wspaniały popis rapu zaprezentowali Deny&Anonim  z Wilkowa, a następnie pokaz sztuk walki zaprezentowali Marek Sroga i Mateusz Trela z Namysłowa. Gwiazdą wieczoru 22. Finału zorganizowanego w Domu Kultury w Wilkowie był zespół „ALIVE” z Namysłowa.

img_3622.jpeg   img_3639.jpeg   img_3657.jpeg img_3786.jpeg

Podczas tegorocznego 22. Finału w Gminie Wilków wolontariusze zebrali kwotę 4.955,73 zł i 1,65 euro. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.
22. Finał WOŚP w Wilkowie zakończył się tradycyjnym światełkiem do nieba zorganizowanym przez Strażaków z OSP Wilków. 

Mariusz Jabłoński

Serdeczne dziękuje: Magdzie Borgulat, Monice Suchodolskiej, Oli Osyp, Krzysztofowi Kwiecień, Angelice Mętel, Robertowi Konefał, Roksanie Kozioł, Klaudii Keczmerskiej, Wiktorii Pala, Jakubowi Jankowskiemu, Annie Skubis, Dominice  Wypart,, Ewie Bojko, Karolinie Kluska, Ewie Holc, Annie Bohm, Patrycji Barszcz, Klaudii Kozioł, Kasi Wachowskiej, Paulinie Huk, Klaudii Huk, Darii Ostolskiej, Klaudii Brzostowskiej, Agacie Sobolewskiej, Kacprowi Kurzawa, Martynie Skrzętnej, Oliwii Kaczmarek, Przemysał Bojko, Nikoli Wylęga, Jolancie Cieszyńskiej, Jakubowi Środoń, Tomkowi Suchart, Tomkowi Kita, Grzegorzowi Kołodziejczyk, Martynie Zborowskiej, Kasi Gulbińskiej, Natalii Konefał, Dominikowi Szwed, Beacie Kapuśniak, Natalii Mózgowiec, Natalii Sinkowskiej, Sandrze Kownackiej, Patrycji Gubernat, - wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie za zaangażowanie w 22 Finał WOŚP. Jako Wójta Gminy Wilków napawa mnie duma, że tak wielu młodych z terenu naszej gminy gromadzi się co roku wokół Sztabu WOŚP.

Również pragnę wyrazić swoją wdzięczność i słowa uznania: Strażakom z OSP Wilków, wszystkim członkom sztabu WOŚP z Wilkowa z nauczycielami Publicznego Gimnazjum w Wilkowie: paniom Agacie Bryckiej, Ewelinie Korzeniowskiej oraz panu Piotrowi Majewskiemu na czele, za nieocenioną pomoc przy organizacji 22.Finału WOŚP  .

                                                                                                         

 Bogdan Zdyb

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności