GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 28-10-2021
Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

FERIE I JUŻ PO FERIACH - IDZIKOWICE 2012

Ferie – to czas odpoczynku , relaksu po półrocznej nauce i przygotowanie do kolejnego semestru zdobywania wiedzy . Coraz rzadziej dzieci korzystają z zorganizowanych wyjazdów na zimowiska czy w góry i swój wolny czas spędzają w miejscu zamieszkania.

Biblioteka Publiczno – Szkolna  w Idzikowicach wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych jak co roku przygotowała swoją ofertę programową , by choć troszeczkę uprzyjemnić dzieciom zimowy wypoczynek. 

Wszystkie zajęcia miały określone tematy i tak co dziennie robiliśmy co innego .

Pierwszy dzień tegorocznych ferii związany był z bezpiecznym surfowaniem po sieci .

Dzieci na zajęciach dowiedziały się czym jest Internet jakie stwarza dla nas możliwości i jakie  może nieść  zagrożenia. Następnego dnia powstały pełne inspiracji prace, śmieszne śnieżynki i bałwanki . Kolejny dzień upłynął mam na czytaniu poezji dziecięcej o sposobach dokarmiania zwierząt i  ptaków w okresie zimy .

Ponadto w trakcie ferii dla odprężenia graliśmy w gry planszowe takie jak : ,,Jaś i Małgosia”,

,,Księga dżungli”, ,,Podróże Guliwera” oraz układaliśmy puzzle.

Najwięcej cierpliwości i zdolności manualnych zwłaszcza dla chłopców wymagały prace

przy wykonaniu kwiatów z bibuły  oraz laurki dla Babci i Dziadka . A skoro mamy karnawał nie mogło też zabraknąć własnoręcznie wykonanych masek karnawałowych . Dzięki wspólnemu projektowaniu masek karnawałowych dzieci mogły wcielić się w znane postacie książkowe. Swoje prace dzieci mogły zabrać do domu .

Nie zabrakło też niespodzianki . W ramach akcji ,,Bezpieczne ferie” mł.asp. Grzegorz Musiał odwiedził bibliotekę i przekazał dzieciom kilka dobrych rad na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii .Omówił także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym . 

Nasze ferie były bardzo słodkie, gdyż i w tym roku Władze Gminy Wilków nie zawiodły . Dziękujemy! 

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy . Biblioteka zaprasza nie tylko w ferie ale także po ich zakończeniu .

Maria Staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności