Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

OBCHODY DNIA KOBIET ZA NAMI W IDZIKOWICACH - 8 marca 2012 r.

8 marca to dzień szczególny . Tradycja obchodów tego święta sięga ponad 100 lat i jest upamiętnieniem dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet . 

Mieszkanki Idzikowic również obchodziły ten piękny pełen niespodzianek dzień.

Wszystkie przybyłe na spotkanie panie przywitała miejscowa pani sołtys i przedstawiciel Rady Sołeckiej pan Jerzy Wypych . 

Nie zabrakło toastu , tradycyjnych ,,100 lat’’ i  najlepszych życzeń, aby zdrowie , szczęście , pomyślność i dobry nastrój  towarzyszył  paniom nie tylko w ich szczególny dzień. 

Zrelaksowane , pełne humoru uczestniczki  czuły  się doskonale  wykorzystując spotkanie do wspólnej dyskusji , licznych  wspomnień  i  śpiewu  przy kawie i ciachu .  

 I ani nie obejrzeliśmy się  nadeszła  pora kończyć spotkanie , które upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze i pozwoliło licznie zgromadzonym paniom zapomnieć o troskach dnia codziennego . 

Wszystkim paniom dziękuję za przybycie – bo warto !!!

 Mam nadzieję , że spotkanie organizowane już po raz drugi ,stanie się tradycją , pobudzi życie kulturalne wsi i jeszcze większą integrację wśród  kobiet. 

Dziękuję Dyrektor ZSP w Idzikowicach Pani Krystynie Sochalskiej  za udostępnienie świetlicy szkolnej.

 

Maria Staniec

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności