GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

BUDOWA KANALIZACJI REALIZOWANA ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM W MIEJSCOWOŚCIACH JAKUBOWICE I IDZIKOWICE”.

BUDOWA KANALIZACJI

REALIZOWANA ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM

Trwają prace związane z realizacją zadania pn „Rozwiązanie problemów gospodarki ściekowej w Powiecie Namysłowskim - budowa kanalizacji sanitarnej 

Głównym celem zadania pn „Rozwiązanie problemów gospodarki ściekowej w Powiecie Namysłowskim - budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jakubowice i Idzikowice” jest uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Wilków. Dzięki jego realizacji mieszkańcy Jakubowic i Idzikowic uzyskają możliwość włączenia się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Łącznie zostanie wykonanych 88 przyłączy do gospodarstw domowych. Planowany termin zakończenia prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej  w Jakubowicach wyznaczony jest na koniec lipca 2014 r., natomiast w Idzikowicach prace potrwają do końca września 2014 r. Inwestycja prowadzona na taką skalę wymaga ciągłego nadzoru i pracy. Co tydzień zbiera się tzw. Rada Budowy, składająca się z przedstawicieli Gminy Wilków, przedstawicieli Spółki „EKOWOD” , przedstawicieli wykonawcy prowadzących inwestycję oraz innych osób związanych z budową kanalizacji. Spotkania są okazją do omówienia postępu prac, omówienia ewentualnych trudności oraz dalszych postępów prac przy budowie kanalizacji sanitarnej.

Po zakończeniu inwestycji ścieki z Idzikowic i Jakubowic popłyną tranzytem przez Wilków dzięki kanałowi tłocznemu, który zostanie wybudowany przez Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o. o. w Namysłowie, do oczyszczalni ścieków w Namysłowie.

Jako prezes Spółki „EKOWOD” jestem bardzo zadowolony z postępu prac związanych z budową kanalizacji na terenie Jakubowic i Idzikowic. Wkrótce zostaną wybudowane tranzyty łączące Idzikowice i Jakubowice z Wilkowem oraz Wilków z Namysłowem. Dzięki dobrej współpracy z Bogdanem Zdybem – Wójtem Gminy Wilków wszystko układa się po naszej myśli. – powiedział Artur Masiowski, Prezes Spółki „EKOWOD” w Namysłowie.

 

 

Wojciech Jajdelski
„EKOWOD” w Namysłów

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności