GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 19-10-2021
Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

FERIE W GMINIE WILKÓW

Odpoczywające w czasie zimowych ferii (17.02.-02.03.2014) dzieci z gminy Wilków mogły korzystać z atrakcji, które zapewniały im działające w tym okresie ośrodki, takie jak: Dom Kultury w Wilkowie, biblioteki w Bukowiu i w Idzikowicach, szkoły w Bukowiu i Idzikowicach, remiza strażacka w Wilkowie oraz świetlice wiejskie. Dzięki różnorodnym zajęciom organizowanym w czasie przerwy zimowej, uczniowie mogli zdecydować, czy poświęcą czas wolny od nauki tylko na gry komputerowe, czy bardziej twórczo i aktywniej go wykorzystają.

         Trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, chętni wyjeżdżali na basen do Namysłowa, gdzie w ciągu dwóch godzin ćwiczyli techniki pływackie lub zwyczajnie odpoczywali w wodzie pod opieką wychowawców i czujnym okiem ratowników.   

         W PSP w Bukowiu oraz Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Bukowiu odbywały się zajęcia artystyczne, podczas których uczniowie tworzyli notesy, stroiki wielkanocne, grali w gry towarzyskie, a opiekę nad nimi sprawowały p. Joanna Wojciechowska i Andrzelika Jazłowiecka. Mogli korzystać również z pracowni komputerowej, sprzętów niedawno zakupionych do świetlicy szkolnej, np. rzutek, stołów do bilardu, hokeja. Natomiast w drugim tygodniu ferii dodatkowo mieli okazję do zabaw i gier sportowych, które dla nich na sali gimnastycznej organizował p. Arkadiusz Kacprzak. 25 lutego gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie: asp. Katarzynę Ulbrych oraz mł. asp. Grzegorza Janickiego, którzy przeprowadzili pogadankę na temat ruchu drogowego oraz bezpiecznych zabaw w czasie ferii.  Sporą atrakcją była możliwość przekonania się, jak porusza się osoba pod wpływem alkoholu- można to było sprawdzić za pomocą specjalnych okularów zaburzających percepcję.       

Również w Bibliotece Publiczno – Szkolnej w Idzikowicach dużo się działo podczas ferii zimowych . Wszystkie organizowane zajęcia miały określone tematy.

Tematem pierwszego dnia były podróże stonogi z wiersza Jana Brzechwy.

W następnym dniu uczciliśmy Światowy Dzień Kota  czytaniem wierszy i krótkich opowiadań o naszych Mruczkach . Kolejne  dni też były bardzo pracowite. Upłynęły nam na malowaniu bajkowych postaci, wyklejaniu zimowych pejzaży, czytaniu o krasnoludkach: „ gdzie mieszkają, jak się nazywają i jak główki z kartek książek wychylają”.

Dla odprężenia graliśmy w gry planszowe typu Chińczyk , Wilk i zając, Księga dżungli oraz rozwijaliśmy swoje zdolności manualne wykorzystując materiały  plastyczne oraz makaron.

Na zakończenie każdy uczestnik ferii otrzymał pamiątkowy dyplom , który będzie mu przypominał mile spędzone  chwile .

W Wilkowskim Domu Kultury również odbyło się spotkanie z asp. Katarzyną Ulbrych- Rzecznikiem Prasowym KPP Namysłów, którego tematem były  zagrożenia czyhające na  dzieci  w czasie ferii zimowych oraz na drodze.

Oprócz tego odbywały się zajęcia z Akademią Artystyczną „Talent” ( rysunek, śpiew,  taniec), jak również trwały zajęcia Akademii „Fundamenty Stylu”-  Taniec Break Dance.

         Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowie, której Naczelnikiem jest p. Wiesław Kwiecień, chętnie widziała w swoich progach młodzież i dzieci. Udostępniona była dla nich sala ze stołami do gry w ping-ponga, bilard, piłkarzy ki, a ciekawi pracy strażaka mogli pooglądać sprzęt do gaszenia pożarów, ratownictwa medycznego czy posłuchać o pracy strażaka, za co druhom z OSP Wilków należą się ogromne słowa uznania.

Sołtys Pągowa, Marian Radziński, wspierany przez Radę Sołecką, zorganizował Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Sołeckiej. Turniej  rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, a zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

 Kategoria: 7-11 lat

  1. Miłosz Marzec
  2. Michał Lubojański
  3. Patryk Kałuża

Kategoria: 12-18 lat

  1. Bartek Kurzawa
  2. Irek Chałupka
  3. Wiktoria Pala

Kategoria: 19 wzwyż:

  1. Jolanta Ostrowska
  2. Jacek Nawrot
  3. Marian Radziński

         Dzięki hojności Wójta Gminy Wilków, p. Bogdana Zdyba, zostaliśmy wyposażeni w potrzebne materiały do pracy i zabawy z dziećmi. Wszyscy też mogli liczyć na ciepłą herbatę i słodkiego pączka. Dzieci z terenów wiejskich rzadko wypoczywają poza domem, dlatego pomoc ośrodków działających na terenie gminy jest nieoceniona. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i Wójtowi, i opiekunom, którzy nie szczędzili zapału, aby urozmaicić czas wolny dzieciom.

                                                        Joanna Wojciechowska

                                                        Maria Staniec

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności