GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu

INFORMACJA

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu

INFORMUJE

iż zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku

o środkach ochrony roślin

(Dz. U. z 2013 roku, poz. 455)

zabiegi z zastosowaniem środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych mogą wykonywać osoby, które ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Szkolenia

PODSTAWOWE I UZUPEŁNIAJĄCE

w zakresie stosowania środków ochrony roślin organizowane są przez jednostki szkoleniowe wpisane przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa do rejestru podmiotów / przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie prowadzenia szkoleń w zakresie środków ochrony roślin.

Zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin ważne są przez okres 5 lat.

Zaświadczenia uzyskane przed 2013 rokiem – na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 grudnia 2003 roku o ochronie roślin są równoznaczne z zaświadczeniami o ukończeniu szkolenia PODSTAWOWEGO w zakresie stosowania środków ochrony roślin w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin.

Rolnik, który nabył uprawnienia – odbył ostatni raz szkoleniepo 1 maja 2004 roku może aktualizować wiedzę w szkoleniu uzupełniającym natomiast rolnik, który przeszkolił się przed 1 maja 2004 roku musi odbyć szkolenie podstawowe w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

 

IZABELA KIK

WOJEWÓDZKI INSPEKTOR

OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA

W OPOLU

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności