GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 23-09-2021
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ JANA BRZECHWĘ - 29 luty 2012 r.

PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ JANA BRZECHWĘ 

   29 lutego po raz pierwszy odbył się w Publicznym Przedszkolu  w Wilkowie Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt. „ Interpretacja wierszy Jana Brzechwy”. Organizatorkami były  Irena Szajda i Dorota Jędzierowska. W konkursie brały udział dzieci  5- 6 letnie. Zgłosiło się 7 uczestników, z których jury wyłoniło 2 dzieci ( zgodnie z regulaminem). Wezmą one udział  w I Powiatowym  Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków.  

 

czytanie.jpeg

Konkurs miał na celu popularyzację twórczości Jana Brzechwy, odkrywanie młodych talentów, rozwój umiejętności artystycznych, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych oraz zachęcenie dzieci do publicznej prezentacji. Chodziło nam również o promocję literatury dziecięcej i czytelnictwa oraz zaangażowanie rodziców.   

Na konkurs należało przygotować jeden wiersz Jana Brzechwy mający co najmniej dwie zwrotki. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do recytacji, wybrały bardzo długie wiersze. Wśród nich nie zabrakło takich tytułów, jak: „Kaczka Dziwaczka”, ”Jeż ”, „ Psie smutki”, „ Entliczek pentliczek”, „ Leń ” , „Pomidor”  , które zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa.

Jury Konkursowe w skład, którego wchodziły: Dyrektor Publicznego Przedszkola pani Irena Szajda  oraz Panie z Rady Rodziców ( mamy dzieci młodszych, które nie brały udziału w konkursie) pani Wioletta Wojnowska i pani  Dorota Brzeźniak, przy ocenie recytatorów wzięło pod uwagę:   pamięciowe opanowanie, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce – Mateusz Chełmiński
II miejsce -  Kacper Noga

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia. Wszyscy dostali dyplomy i nagrody książkowe. Najciekawsze były opinie dzieci, które nie zgłosiły się do konkursu: „Szkoda, że się nie zgłosiłem…” lub „Następnym razem też wezmę udział…”.

Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili i mieli kontakt z tak piękną literaturą.

Wszystkim gratulujemy a zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie  powiatowym, który odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w  Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej w Namysłowie.


tekst:  Irena Szajda

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności