GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 16-10-2021
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

DZIEŃ KOBIET - 8 marca 2014r.

Organizacja Dnia Kobiet w Domu Kultury w Wilkowie przez Zbigniewa Reczucha - sołtysa Wilkowa stała się tradycją. 8 marca to wszyst­kim do­sko­na­le znana data i choć przy­po­mi­na minione czasy, to Panią z Wilkowa nie przeszkadza to i doskonale się bawią przy okazji tego jakże pięknego święta. Bo Dzień Kobiet jest niezwykle ważnym dniem dla wszystkich Pań.

Święto Dnia Kobiet zostało ustanowione w celu krzewienia idei praw kobiet oraz budowania społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. Z okazji tego jakże pięknego święta 8 marca  w Domu Kultury w Wilkowie został zorganizowany tradycyjny Dzień Kobiet. Z zaproszenia do wspólnego obchodzenia swojego święta skorzystało wiele mieszkanek Wilkowa. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od złożenia serdecznych życzeń i wręczenia kwiatów wszystkim przybyłym na spotkanie Paniom przez Zbigniewa Reczuch sołtysa Wilkowa oraz Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków.
Po części oficjalnej Dom Kultury zamienił się w miejsce biesiadowania. Catering przygotowany przez OHP Namysłów zapewnił mnóstwo smakołyków, począwszy od przeróżnych sałatek, mięs, a skończywszy na cieście i kawie. Była też symboliczna lampka szampana, i tradycyjne „Sto lat" odegrane przez umilający Paniom wieczór zespół „Pryzmat” z Namysłowa.
-Korzystając z okazji pragnę złożyć podziękowania: Józefie Ziemnik - Komendant Wojewódzkiej OHP, Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków,  Anicie  Jankowskiej, oraz mojej żonie Lucynie za pomoc przy organizacji Dnia Kobiet w Wilkowie. Jednocześnie mam nadzieję, że w następnych latach nie zabraknie Państwu motywacji do podejmowania kolejnych działań, których efektem będzie radość i zadowolenie mieszkańców Wilkowa-powiedział Zbigniew Reczuch Sołtys Wilkowa.


W Świetlicy Wiejskiej w Pągowie również hucznie jak w Domu Kultury w Wilkowie został zorganizowany Dzień Kobiet. Specjalnie dla wszystkich mieszkanek Pągowa została zaproszona gwiazda estrady, operetki i musicalu - Mirosław Owczarek. Organizatorami spotkania byli – radni z Pągowa  wraz z Radą Sołecką Wsi Pagów. Organizatorzy zadbali, żeby w tym ważnym dla wszystkich mieszkanek Pągowa dniu nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz tradycyjnej lampki szampana.

 

Mariusz Jabłoński

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności