GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 30-11-2020
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

BUDOWA TRANZYTU KANALIZACYJNEGO WILKÓW – NAMYSŁÓW

zdjecie ekowod.jpeg

Trwają prace związane z budową kanału sanitarnego pomiędzy miejscowościami Wilków i Namysłów. Zadanie realizowane jest przez Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o. o.

 

Budowa kanalizacji pomiędzy Wilkowem a Namysłowem zbliża się do końca. Inwestycje realizuje Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” Sp. z o.o.

„Planujemy wybudowanie ponad 3 km kanału grawitacyjnego, pompowni ścieków, przejście pod torami i połączenie z namysłowską oczyszczalnią ścieków.” - poinformował w Artur Masiowski prezes „EKOWODU”

Koszty inwestycji, która uzbraja tereny przemysłowe Gminy Namysłów i Wilków to kwota ponad 2 mln zł. Budowa kanału umożliwi zrzut ścieków z Wilkowa, Jakubowic i Idzikowic,    a docelowo z Pągowa i Pszenicznej.

 Zima nam mocno sprzyjała w inwestycji. Cieszy nas, że większość prac specjalnych wykonana została przez naszych pracowników za co należą się im słowa podziękowania - dodaje prezes Artur Masiowski.

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych „EKOWOD” wraz z  Gminą Wilków prowadzi jeszcze dwie  inwestycje – budowę kanalizacji w Jakubowicach i Idzikowicach.

 

                                                      Wojciech Jajdelski
„EKOWOD” Namysłów

 

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności