GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 25-10-2021
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - 16 kwietnia 2012 r.

 
SREBRNE CHŁOPAKI   –  Z BUKOWIA
16042012050.jpeg

 

         Pierwszą imprezom sportową w 2012 r. rangi wojewódzkiej w której wzięli udział najlepsi biegacze przełajowi z terenu Gminy Wilków to   Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców -8x800m , które odbyły się 16 kwietnia 2012 r. w Starym Oleśnie-Anpol . Na tych zawodach naszą gminę dzielnie i z sukcesami reprezentowali młodzi   sportowcy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bukowiu .

              Na bardzo trudnej trasie biegowej i  w bardzo złych warunkach atmosferycznych przy temperaturze 7 stopni całonocnych opadach i siąpiącym deszczu  rywalizowały najlepsze sztafety wyłonieni z zawodów powiatowych z całego województwa . W każdym biegu na danym dystansie do 800 m o zwycięstwo i zdobycie tytułu mistrza województwa w sztafetowych biegach przełajowych walczyło 12 sztafet składających się z 8 zawodników lub zawodniczek . Jest to impreza sportowa adresowana dla dużych szkół miejskich ,w których można łatwiej znaleźć uczniów biegających dłuższe dystanse tym razem stało się inaczej w kategorii chłopców świetnie spisała się  najmniejsza szkoła w której składzie byli uczniowie od klasy IV do VI. Ten wielki sukces sportowy jest jednym z większych osiągnięć sportowych PSP w Bukowiu i Gminy Wilków . Wcześniej uczniowie z PSP w Bukowiu na tych zawodach zdobywali medale w kategorii dziewcząt złoty w 2007r. i brązowy w 2006r. w Nysie.

         Oto wyniki tych zawodów :

16042012060.jpeg

II miejsce i tytuł Vice  MISTRZA Województwa Opolskiego w sztafetowych biegach przełajowych 8x800m w kategorii chłopców szkół podstawowych zdobyła

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bukowie-opiekun Arkadiusz Kacprzak drużyna w składzie: Dominik Wypart , Kacper Gulbiński, Paweł Huk; Grzegorz Kołodziejczyk; Tomasz Suchart, Dawid Iżykowski, Damian Niedziela i Mateusz Krupa .

      

         Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom zdobytych medali i dyplomów oraz dziękuję za godne reprezentowanie Gminy Wilków na zawodach sportowych, a także życzę kolejnych sukcesów sportowych .Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych dziękują Panu Wójtowi B. Zdybowi i Gminie Wilków za możliwość uczestnictwa w tych zawodach sportowych.

                                                                                                

 
 
 
    

Opracował : A.K.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności