Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 14-08-2022
Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

IV MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM Z GMINY WILKÓW - zawody wędkarskie -

IV MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM GMINY WILKÓW
Bez tytułu.jpeg

1 maja na stawach hodowlanych w Lubskiej odbyły się IV Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjum o Puchar Wójta Gminy Wilków, będące eliminacją do zawodów wojewódzkich, które zostaną zorganizowane 12.05 2012 r. na Kanale Ulgi w Opolu. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Wilków wraz z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego „Gobio” w Namysłowie.

W szranki zawodów stanęło 29 zawodników i zawodniczek,którzy przyjechali na zawody z 4 szkół działających na terenie Gminy Wilków: PSP Bukowie, PSP Idzikowice, Szkoły Podstawowej Dębnik, Gimnazjum w Wilkowie oraz gościnnie zawodnicy z Wabienic. Wszystkich uczestników, jak  i przybyłych widzów w imieniu Wójta Gminy Wilków przywitał Mariusz Jabłoński z Dom Kultury w Wilkowie. Po przywitaniu  odbyła się krótka odprawa techniczna, a następnie przystąpiono do losowania stanowisk. O godz. 930 wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem ruszyli na łowisko. Zawody trwały do godziny 1200, łowiono przez 2,5 godziny metodą spławikową. Łowisko dopisało co chwilę uczestnicy zawodów wyciągali z wody wspaniałe karpie, amury i karasie,  w które obfitują stawy w Lubskiej. Ciekawostką były złowione dwa 50 cm bolenie, ryby te  przeważnie łowi się w rzekach a bardzo rzadko w wodach stojących. Wielu  spośród uczestników zawodów wędkarskich po raz pierwszy mało okazję zobaczyć Bolenia, gdyż jest to stosunkowa rzadka ryba.

Zawody zakończyły się punktualnie o godz. 12.00. Komisja sędziowska z Prezesem Koła - kol. Wojciechem Zającem na czele, miała pełne ręce roboty przy ważeniu złowionych okazów.  Ogółem zawodnicy złowili prawie 112 kg ryb, a największą z nich udało się wyłowić Mateuszowi Orlikowskimu z PSP Idzikowice i był nią amur o wadze 5,6 kg.

DSC04620.jpeg

W trakcie obliczania wyników zawodów wszyscy uczestnicy zostali wspaniale ugoszczeni. Przygotowany poczęstunek w postaci lodów, zapiekanek, kiełbasek z grilla oraz napoi chłodzących ufundowanych przez właściciela stawów na których zostały zorganizowane zawody - Pana Marka Bratosiewicza -Radnego Gminy Wilków oraz Pana Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco                               

Kategoria: Szkoły Podstawowe:

1.   Orlikowski Mateusz    – 11 100 pkt.

2.   Morawski Patryk         – 10 000 pkt.

3.    Noga Konrad              – 8 000 pkt.

Kategoria: Gimnazjum

1.    Pilarz Bartosz         – 12 840 pkt.

2.    Bernacki Marcin       – 7 140 pkt.

3.    Orlikowski Wojciech – 6 405 pkt.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, medale oraz cenne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego, które wręczał Wójt Gminy Wilków - Pan Bogdan Zdyb w asyście Radnego Gminy - Pana Marka Bratosiewicza oraz Prezesa Koła Gobio Wojciecha Zająca.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział i sportową rywalizację w zawodach.

W Z
M  J
 

Zarząd Koła PZW „Gobio” Namysłów składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy. Szczególnie dziękujemy Panu Bogdanowi Zdybowi Wójtowi Gminy Wilków - oraz Panu Markowi Bratosiewiczowi za udostępnienie stawu do wędkowania i sponsoring imprezy. Dziękujemy również  Sklepowi Wędkarskiemu MAGART w Namysłowie.

 
 
                   
OPIS FOTO

Największą rybę zawodów - Amura o wadze 5600 gram złowił Mateusz Orlikowski z PSP Idzikowice.

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności