GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

PLAC ZABAW W CZYNIE SPOŁECZNYM -19 maja 2012r.

PLAC ZABAW W CZYNIE SPOŁECZNYM

IMG_1064.jpeg

 

Mieszkańcy Wilkowa zakasali rękawy i pod przewodnictwem Zbigniewa Reczucha - Sołtysa Wilkowa w czynie społecznym rozplantowali ziemię na placu zabaw wykonanym z Funduszu Sołeckiego.
 
IMG_1066.jpeg

Czyny społeczne nie odeszły do lamusa wraz z minioną epoką. Powracają do łask tam gdzie ludzie chcą wspólnymi siłami zrobić coś dla dobra ogółu. Przywróćmy czyny społeczne. To się opłaca- Powiedział Sołtys Wilkowa zaproponował sąsiadom rozplantowanie ziemi na placu zabaw. I tak 19 maja ponad 50. mieszkańców Wilkowa wzięło  w swoje ręce narzędzia i przystąpiło do rozplantowania ziemi pod nowy plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców Wilkowa, na którym Gmina Wilków zamontowała już wcześniej urządzenia zabawowe wykonała oraz wykonała piękną drewnianą wiatę. Na wyposażenie placu zabaw Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków pozyskał środki unijne z Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa. Panowie łopatami i szpadlami rozsypywali ziemię a panie grabiły i wybierały dernie oraz kamienie. 12 transportów ziemi na plac Wójt Gminy pozyskał nieodpłatnie ze spółki „PAGRO” w Pągowie za co Wójt i Rada Sołecka Wilkowa pragną podziękować prezesowi  tej firmy Panu Antoniemu Płócieniczakowi.  Wszystkie prace ziemne na placu zabaw jako dobry gospodarz koordynował Sołtys, sprawdzał, żeby było równo i dokładnie wykonane podłoże pod przyszły trawnik. Gdy wpadłem na pomysł czynu społecznego od razu wiedziałem, że sąsiedzi mnie nie zawiodą,  w końcu znamy się całe życie i możemy na siebie liczyć - powiedział Sołtys.

 Po zakończonej pracy wszystkich pracujących przy placu zabaw sołtys zaprosił na poczęstunek ufundowany przez Bogdana Zdyba Wójta Gminy Wilków.

W imieniu własnym jak i całej Rady Sołeckiej Wilkowa pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Wilkowa, którzy pomagali nam przy budowie placu zabaw.

Sołtys Wilkowa Zbigniew Reczuch
 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności