GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

SPEŁNI SIĘ MARZENIE

W tym roku w Wilkowie powstanie kompleks boisk wielofunkcyjnych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie. Inwestycja zostanie sfinansowana  z funduszu rozwoju kultury fizycznej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie został rozstrzygnięty 24 czerwca 2014 r. Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy HEMET Sp. z o.o. z Zielonej Góry. Wartość wynagrodzenia wykonawcy zgodnie z przeprowadzonym przetargiem ustalona została na kwotę ok. 900 tys. zł. Po zakończeniu inwestycji przy wilkowskim gimnazjum powstaną boiska wielofunkcyjne nawierzchnią ze sztucznej trawy o powierzchni 968 m² wraz
z wyposażeniem. Wykonane zostaną również boiska do piłki siatkowej z nawierzchnią multisportową wykonaną  w technologii igłowania o powierzchnia 330 m² wraz z wyposażeniem. Wykonawca wybuduje również bieżnie, rozbieg i skocznie w dal według dokumentacji projektowej.

Wykonane zostanie też oświetlenie zespołu boisk, i zostanie zagospodarowany teren zieleni wokół boisk.

Nowe boisko powstanie na miejscu starego boiska i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie gotowe najpóźniej do końca września 2014 roku. Cały kompleks będzie ogólnodostępny. Służyć będzie nie tylko  uczniom Gimnazjum w Wilkowie ale  korzystać będą mogli z niego wszyscy mieszkańcy gminy- informuje Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków.

Kompleks boisk zostanie też oświetlony, dzięki czemu będzie można korzystać z niego od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Sześć  lamp oświetlać będzie cały obiekt. Również cały teren zieleni wokół boisk zostanie zagospodarowany.

Spełni się wreszcie marzenie całej społeczności szkolnej o posiadaniu nowoczesnego obiektu sportowego. Uczniowie będą mogli grać i trenować na profesjonalnych boiskach. - powiedział Tomasz Pokora nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum w Wilkowie.

 

Mariusz Jabłoński

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności