GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

REMONT BUDYNKU PRZEDSZKOLA W WILKOWIE 2012r.

 
REMONT BUDYNKU PRZEDSZKOLA W WILKOWIE
 
IMG_1074.jpeg  Rozpocznie się  długo oczekiwany remont przedszkola w Wilkowie. Prace remontowe powinny rozpocząć się już w miesiąculipcu Firma, która będzie prowadziła prace remontowe zostanie wyłoniona w ramach przetargu na rozbudowę z przebudową tego obiektu. Przedmiotem prac będzie termomodernizacja budynku, wykonanie robót konstrukcyjno-budowlanych dotyczących kompleksowego remontu elewacji budynku oraz wewnętrzne prace remontowe. W pierwszym etapie prace obejmą kapitalny remont budynku przedszkola, natomiast zagospodarowanie terenu przy obiekcie będzie realizowane jako końcowa faza prac. Planuje się m. in. remont dachu, ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi, remont instalacji sanitarnej i elektrycznej, przebudowę kotłowni, wykonanie zmian w wewnętrznym układzie konstrukcyjno-funkcjonalnym obiektu.

 

Prace remontowe są planowane na około 4 miesiące a ich zakończone przewidziane jest na  październik 2012 roku. Na czas  remontu Wilkowskie Przedszkole przeniesione będzie do nowo wyremontowanego Domu Kultury w Wilkowie gdzie prowadzone będą zajęcia zgodnie z harmonogramem.                                                

Czy rozbudowa Przedszkola w Wilkowie jest potrzebna?  Z tym pytaniem zwróciłem się  do Ireny Szajdy  - Dyrektora Przedszkola w Wilkowie.    

-Wilków rozwija  się bardzo szybko, przybywa nowych domów, a możliwości starego           budynku przedszkola są ograniczone.  Przedszkole obecnie jest jednooddziałowe, dlatego może przyjąć co roku tylko 25 dzieci, chociaż potrzeba środowiska jest większa. Już od kilku lat mamy więcej zgłoszeń niż miejsc. W związku z tym rekrutacja kończy się komisją kwalifikacyjną, która dla dzieci nieprzyjętych sporządza listę rezerwową (przeważnie nie dostają się do przedszkola dzieci 3-letnie).  Warto podkreślić, że na inwestycji zyska zarówno przedszkole, jak i cała miejscowość.  Nowe pomieszczenia umożliwią utworzenie drugiego oddziału. W związku z tym będzie możliwe przyjęcie wszystkich chętnych dzieci a zainteresowane mamy będą mogły w końcu realizować się zawodowo. Nasze dzieci rosną, jednak co roku rodzą się nowe i im też potrzebne będzie przedszkole i plac zabaw, aby prawidłowo mogły się rozwijać i przygotowywać do szkoły. To bardzo dobrze, że władze Gminy podjęły taką decyzję. Myślę, że ta inwestycja, mimo że kosztowna, zaprocentuje w przyszłości. Inwestycja w rozwój najmłodszego pokolenia powinna być priorytetem. Każdy, kto ma na względzie dobro dziecka ( a dzieci to przyszłość nas wszystkich) doskonale zdaje sobie sprawę, że stworzenie im odpowiednich warunków jest obowiązkiem dorosłych.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności