GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 24-10-2021
Imieniny: Arety, Marty, Marcina

KOMPLEKSOWY REMONT DOMU KULTURY W WILKOWIE

 

 

KOMPLEKSOWY REMONT DOMU KULTURY W WILKOWIE

JEST NA UKOŃCZENIU

 IMG_1078.jpeg

Dużymi krokami zbliża się zakończenie remontu budynku Domu Kultury w Wilkowie. W ramach prac remontowych zmieniono aranżację wnętrz, elewację oraz przebudowano salę widowiskową. Głównym wykonawcą tej inwestycji jest firma budowlana „KUBOT’ z Kępna. 

Remont Domu Kultury to jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku w Wilkowie. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013, działanie 313,322, 323 Odnowa i rozwój wsi oraz działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju. Cała inwestycja będzie kosztować  ponad milion złotych  z czego ponad 75 % zostanie sfinalizowane z funduszy unijnych.

Jak powiedział Bogdan Zdyb – Wójt Gminy Wilków to duże pieniądze, ale bardzo dobrze wydatkowane. Remont był niezbędny, ponieważ ze względu na stan techniczny stary Dom Kultury nie nadawał się już do użytkowania. Po całkowitym zakończeniu prac to miejsce na pewno będzie wizytówką Wilkowa. 

Zmianie uległ ogólny wygląd budynku, ściany zewnętrzne zyskały nowe barwy. Trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół Domu Kultury. Obiekt zyskał również wspaniały wygląd wewnętrzny, jest bardzo nowoczesny i funkcjonalny. Budynek ma wspaniale odnowione dwie sale, z czego jedną widowiskową, a drugą multimedialną, a także nowoczesne zaplecze kuchenne jak i sanitarne. Cały obiekt będzie monitorowany i klimatyzowany oraz dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwsze zajęcia w wyremontowanym Domu Kultury powinny odbyć się już w lipcu. 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności