GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 18-01-2022
Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Dzień Dziecka w Wilkowie

Gminny Dzień Dziecka połączony z III Memoriałem im. Iwony i Jana Zielińskich Cross Dzieci i Młodzieży Wilków 2014  r. w kategorii dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów został zorganizowany na boisku sportowym w Wilkowie. 1 czerwca wzięły w nim udział dzieci oraz młodzież szkolna ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Gminy Wilków oraz reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Namysłowskiego.

Około 400 dziewcząt i chłopców wzięło udział w zorganizowanym przez Gminę Wilków III Memoriale im. Iwony i Jana Zielińskich połączonym z Gminnym Dniem Dziecka.

Zawody sportowe tradycyjnie od uczczenia minutą ciszy pamięci tragicznie zmarłych nauczycieli Iwony i Jana Zielińskich rozpoczął pan Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków, który objął patronatem honorowym III Memoriał im. Iwony i Jana Zielińskich.

Następnie przystąpiono do Crossu,  który został zorganizowany w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorami byli Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków, Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” z Bukowia, OSP Wilków i Bukowie oraz nauczyciele wychowania fizycznego z placówek oświatowych naszej gminy. 

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy dodatkowo medalami i pucharami, które były wręczane przez: Bogdana Zdyba - Wójta Gminy Wilków, Dyrektorów Przedszkoli i Szkół: Irenę Szajda, Krystynę Sochalską, Romana Półrolniczaka i Tadeusza Młynarskiego oraz przedstawicieli Urzędu Gminy jak również Zbigniewa Reczucha - Sołtysa Wilkowa.

PDFWyniki Zawodów III Memoriału im. Iwony i Jana Zielińskich - 2014.pdf

Dzień Dziecka w Wilkowie to nie tylko emocje sportowe ale przede wszystkim dobra zabawa. Jednak, żeby zabawa na imprezie plenerowej była udana potrzebna jest przede wszystkim słoneczna pogoda. Na taki właśnie dzień trafili organizatorzy obchodów  tegorocznego Gminnego Dnia Dziecka odbywającego się 1 czerwca w Wilkowie. Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków w trosce o bezpieczeństwo uczestników oprócz całej masy atrakcji zapewnił wszystkim dzieciom z terenu gminy Wilków bezpłatny dojazd autokarami na boisko sportowe do Wilkowa. Również po zakończeniu uroczystości wszystkie dzieci wraz z opiekunami zostały bezpiecznie odwiezione do swoich miejscowości. W czasie trwania całej imprezy do dyspozycji dzieci były darmowe dmuchane zjeżdżalnie, ponadto miały możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego udostępnionego przez strażaków z OSP Wilków. Wójt nie zapomniał również o darmowym poczęstunku, były zapiekanki, lody oraz napoje, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

Sprawami organizacyjnymi od strony sportowej i nie tylko  zajęli się organizatorzy i nauczyciele: Arkadiusz Kacprzak, Tomasz Pokora,  Krzysztof Pawlak, Anida Mętel, Małgorzata Lewandowska, Maria Półrolniczak, Romuald Szulakowski, Wiesław Kwiecień, Anita Jankowska, Bogdan Sobolewski.

Organizatorzy dziękują również Piotrowi Majewskiemu z Publicznego Gimnazjum oraz Agacie, Honoracie i Jackowi Pietroszekom.

Na terenie gminy Wilków oprócz organizacji Gminnego Dnia Dziecka podobne uroczystości zostały zorganizowane w Pszenicznej i Wojciechowie. Zaszczyt organizacji Dnia Dziecka przypadł paniom: Alinie Wróblewskiej – sołtys w Pszenicznej i Urszuli Sulimie – sołtys w Wojciechowie, którym w zorganizowaniu tego święta pomagali członkowie Rad  Sołeckich.

Sołtys i rada sołecka Wsi Pszeniczna pragnie podziękować :

  • „Pagro” spółce z o. o. w Pągowie;
  • Bogdanowi Zdybowi – Wójtowi Gminy Wilków;
  • Przetwórni Warzyw i Owoców „Anna” z Karwica
  • Panu Zbigniewowi Powąska – Piekarnia z Bierutowa;
  • Panu Szczepanowi Mielczarek z Pągowa;
  • Państwu Pawłowi i Michalinie Betka z Pszenicznej;
  • Pani Zofii Szmit właścicielce sklepu w Pszenicznej;
  • Straży Pożarnej z Bukowia;
  • Panu Tomaszowi Betka z klubu „Ster” z Bierutowa.

za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka w Pszenicznej

Arkadiusz Kasprzak
Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności