GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 23-10-2021
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

XXI edycja konkursu AgroLiga 2014

29 czerwca w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbyło się podsumowanie  XXI edycji konkursu AgroLiga w kategoriach: Rolnik Indywidualny oraz Firma Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Usług w woj. opolskim.

O tytuł laureata konkursu AgroLiga zabiegają gospodarstwa i firmy w pełni doinwestowane, rentowne, wyróżniające się wysoką efektywnością produkcji w skali województwa i kraju.  mimo konkurencji odnajdują swoje miejsce i swoich odbiorców na rynku krajowym i poza granicami Polski. W 2014 roku do konkursu zakwalifikowano 11 rolników indywidualnych i 4 firmy z branży rolno-spożywczej z woj. opolskiego.

Tytuł Mistrza AgroLigi  2014 zdobyli Ewa i Sebastian Stachelek oraz Lucyna i Marian Stachelek z Lubrzy gm. Lubrza. Natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymali Wiesława i Jarosław Grzesik z Pągowa gm. Wilków. Gospodarstwo Państwa Grzesików zajmuje się produkcją roślinną. Gospodarstwo posiada bazę przechowalniczą o odpowiedniej pojemności z komorami chłodniczymi, linię sortującą do marchewki. W gospodarstwie produkowane są zboża.

Obecny na gali rozdania nagród Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków, który był jednym ze sponsorów XXI edycji konkursu AgroLiga wręczył laureatom imienne listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności