GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Wybudują nowe wielofunkcyjne boiska

2 lipca w Urzędzie Gminy w Wilkowie nastąpiło podpisanie umowy na zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa boisk wielofunkcyjnych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie”. Od tego momentu firma HEMET Sp. z o.o. z Zielonej Góry na terenie Publicznego Gimnazjum w Wilkowie prowadzi prace  ziemne związane z realizacją tej inwestycji.

Na  inwestycję związaną z budową  boiska wydane zostanie w sumie ponad 900 tys. zł, ale gmina Wilków sfinalizuje to zadanie dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po zakończeniu inwestycji przy wilkowskim gimnazjum powstaną boiska wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy o powierzchni 968 m² wraz z wyposażeniem. Wykonane zostaną również boiska do piłki siatkowej z nawierzchnią multisportową wykonaną w technologii igłowania o powierzchni 330 m² wraz z wyposażeniem. Wybudowane zostaną również bieżnie, rozbieg i skocznie w dal. Kompleks boisk zostanie też oświetlony, dzięki czemu będzie można korzystać z niego do późnego wieczora. Sześć  lamp oświetlać będzie cały obiekt. Również cały teren zieleni wokół boisk zostanie zagospodarowany.

Budowa boiska wielofunkcyjnego jest wynikiem planowanych przemian zmierzających do ciągłego unowocześnienia gminnych placówek oświatowych, podnoszenia standardów wychowania i kształcenia. Wyrażam głęboką nadzieję, że powstająca nowoczesna baza sportowa będzie  rozwijała sportowe osobowości nie tylko uczniów wilkowskiego gimnazjum ale również wszystkich chętnych do korzystania z niej mieszkańców naszej gminy

- powiedział Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków.

 

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności