GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 01-12-2021
Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Piknik na Florydzie

Pływanie łodziami, przejażdżka wojskowym PTS-m, strzelanie z łuku i zabawa w wiosce indiańskiej to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników wycieczki na „Florydę”. Wyjazd w ramach letniego wypoczynku dzieci z Gminy Wilków w dniu 16 lipca został zorganizowany do 1 Pułku Saperów w Brzegu gdzie odbył się tzw. „Piknik na Florydzie”.  

Przedsięwzięcie to już od kilku lat organizowane jest na terenie Jednostki Wojskowej w Brzegu. „Piknik na Florydzie”- to jednodniowa impreza dla dzieci organizowana przez trzy kolejne dni, przy współpracy Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie i 1 Pułku Saperów w Brzegu.

Zajęcia dla uczestników prowadzili żołnierze z brzeskiej jednostki. W części edukacyjnej imprezy odbywały się pogadanki przygotowane przez saperów, policję i strażaków na temat bezpiecznego zachowania się wobec niewybuchów, w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz przeciwdziałania wypadkom na drodze. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z trudną pracą ratowników medycznych, strażaków, policjantów. Przeszły podstawowy kurs pierwszej pomocy i obejrzały różne pojazdy wojskowe. Na zajęciach poligonowych uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez saperów. Uczyły się strzelać z łuku, pokonywać tor przeszkód, a największą atrakcją była przejażdżka wojskowym transporterem po poligonie. Nie obyło się oczywiście bez poczęstunku przygotowanego przez wojskowych kucharzy. Oprócz zajęć na terenie 1 Pułku Saperów w Brzegu uczestnicy wyjazdu odwiedzili pływalnię w Brzegu oraz Zamek Piastów Śląskich.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności