GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 23-09-2021
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Oko w oko z dinozaurami

Kolejny wyjazd w ramach letniego wypoczynku dzieci z Gminy Wilków odbył się 23 lipca do Parku Nauki i Rozrywki „JuraPark” w Krasiejowie, gdzie na 40 hektarach Parku, w którym poznaje się dzieje Ziemi stoi ponad 260 makiet prehistorycznych gadów naturalnej wielkości, z którymi można stanąć oko w oko.

Program wycieczki był bardzo bogaty i zróżnicowany. Uczestnicy w Tunelu Czasu - podróżując specjalną kolejką -  podziwiali sceny przedstawiające tworzenie się galaktyk, Układu Słonecznego, powstanie Ziemi jako planety i tworzenia się życia na niej. Następnie w towarzystwie przewodnika przemierzyli 1,5 km ścieżkę dydaktyczną podziwiając modele dinozaurów wykonane w skali 1:1 oraz poznając kolejne ery ich dziejów. W Pawilonie Paleontologicznym uczestnicy wyjazdu spoglądając przez balustradę lub patrząc przez grubą szybę znajdującą się pod stopami, mieli okazję zobaczyć setki kości leżących w miejscu ich odkrycia. Następnie wycieczka udała się do Prehistorycznego Oceanarium, w którym zamiast szyb akwariowych są olbrzymie ekrany multimedialne. Można było na nich oglądać trójwymiarowe pływające dinozaury sprzed milionów lat oraz przeżyć atak rekina w 5D oraz  zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

Park Jurajski to miejsce łączące edukację z przygodą i rozrywką. Wycieczka do takiego miejsca prócz tego, iż była interesująca dała możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności oraz zapewniła najmłodszym pełną emocji, a zarazem bezpieczną zabawę w miejscach rozrywki. Wyjazd sprawił uczestnikom wiele radości, dał możliwość poznania tajników pracy geologa oraz przybliżył życie prehistorycznych zwierząt.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności