GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Wilkowie

22 października nastąpiło długo wyczekiwane przez uczniów Gimnazjum w Wilkowie i wielu mieszkańców Gminy Wilków uroczyste otwarcie kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie. Obiekt jest nowoczesny, a w jego skład wchodzą: boiska wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy o powierzchni 968 m² wraz z wyposażeniem. Inwestycja ta zostanie sfinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uroczystość przekazania obiektu społeczności szkolnej jak i mieszkańcom Gminy Wilków odbyła się na terenie nowo wybudowanego kompleksu boisk wielofunkcyjnych przy Publicznym Gimnazjum w Wilkowie. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody nie zabrakło ani przecięcia wstęgi, którego dokonali: Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, Bogdan Zdyb – Wójt Gminy Wilków,Roman Półrolniczak – Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Wilkowie, Jerzy Miciuła – Prezes Zarządu „HEMET” Sp. z o.o., Leszek Kanak – podwykonawca z Bierutowa, Bogdan Środoń  -  otwarcie boisk1.jpeg
Radny Gminy Wilków, Zbigniew Reczuch – Sołtys wsi Wilków; ani poświęcenia obiektu, którego dokonał ksiądz proboszcz Parafii w Wilkowie Jan Jabłecki. Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy przenieśli się do Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W trakcie jej trwania uczniowie wilkowskiego gimnazjum zaprezentowali bogaty program artystyczny oparty o ideę sportu. W tym ważnym wydarzeniu dla mieszkańców gminy wzięli udział m. in. samorządowcy, przedstawiciele lokalnego biznesu, mieszkańcy Gminy Wilków, działacze sportowi, nauczyciele, uczniowie i rodzice.
otwarcie boisk 2.jpeg Obiekt ten powstał głównie dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Przy gimnazjum powstały boiska wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy o powierzchni 968 m² wraz z wyposażeniem. Wykonane zostało boisko do piłki siatkowej z nawierzchnią multisportową wykonaną w technologii igłowania o powierzchni 330 m² wraz z wyposażeniem. Została również wybudowana bieżnia, rozbieg i skocznia w dal według dokumentacji projektowej. 
Kompleks boisk jest oświetlony, dzięki czemu uczniowie jak i mieszkańcy naszej gminy będą mogli korzystać z niego od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Sześć lamp oświetla cały obiekt. Również cały teren zieleni wokół boisk został zagospodarowany. Już wkrótce cały obiekt, który jest ogólnodostępny zostanie ogrodzony i wyposażony w nowoczesny system monitoringu w celu poprawienia bezpieczeństwa. otwarcie bosik3.jpeg
otwarcie boisk4.jpeg Na mieszkańców gminy już wkrótce czeka jeszcze jedna niespodzianka. Jak informuje Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków już wkrótce na terenie gimnazjum powstanie siłownia zewnętrzna. Inwestycja ta zostanie wykonana w ramach projektu „Utworzenie oraz promocja aktywnej turystyki ruchowej w gminie Wilków”. Koszt przedsięwzięcia to kwota 35 tys. zł. Inwestycja ta zostanie dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności