GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wieczór Andrzejkowy

andrzejki 040.jpeg

Andrzejkowe mamy święto
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
Wosk w garnuszku i klucz duży.

Tak więc dnia 28 listopada 2014r. w świetlicy wiejskiej w Pielgrzymowicach odbył się magiczny wieczór andrzejkowy. Gospodarzami tego wieczoru była grupa MGTWM, czyli Młodzieżowa Grupa Teatru w Młokiciu. W skład zespołu wchodzi zespół aktywnych i pracowitych młodych ludzi w wieku szkolnym i młodzież.

Aby jednak wejść do magicznego świata wróżb dzieci musiały spełnić dwa zadania. Pierwsze dotyczyło pozbycia się wszelkich złych i ponurych myśli, które odganiały magicznym zaklęciem… Kolejne zadanie polegało na nauczeniu się marzyć. Ludzie mają różne marzenia. Wielu marzy o bogactwie: pięknym domu z basenem, bajkowym ogrodzie, odlotowym samochodzie. Inni chcą być sławni i podziwiani. Marzą aby zostać gwiazdą filmu, piosenki, znanym politykiem. Niektórzy chcieliby zwiedzić cały świat. Marzą o dalekich podróżach, nieznanych lądach i krajach, albo o zdobyciu kosmosu, poznaniu obcych planet, a nawet kosmitów.

Wosk lejemy, wosk lejemy,
Zaraz wszyscy się dowiemy.
Co nam wróżby, co nam wróżby?
Co nam wróżby przepowiedzą?

Jednak często marzenia ludzi sprowadzają się do zwykłych, codziennych spraw. Dzieci marzą o sukcesach w szkole, dobrych kolegach, ładnym ubraniu. Dorośli o wspaniałej rodzinie, kochających i miłych dzieciach, satysfakcjonującej pracy. Wszystkie marzenia są ważne, ale najważniejsze jest, aby towarzyszyło im szczęście. Jeśli dzięki naszym marzeniom będziemy zadowoleni, uśmiechnięci i lepsi dla innych, będziemy mogli powiedzieć, że nasze marzenia się spełniły.

Odbył się bal w klimatach halloweenowo- andrzejkowych z tańcami, grami i konkursami - m.in. na najlepszy strój w dwóch kategoriach wiekowych. Zwyciężczynią w najmłodszej kategorii wiekowej została Martynka Cholewa- biedroneczka. W najstarszej grupie wiekowej nagrodę odebrała Ola Bojko i Bogusia Dudek.

Na wszystkich uczestników czekała moc andrzejkowych atrakcji i mnóstwo uśmiechu.

Spotkanie w "Krainie Magii" dobiegło  końca. Nie chcemy jednak, abyście zapomnieli, że taka kraina istnieje. Jeżeli będziecie chcieli do niej wrócić zamknijcie oczy i pospacerujcie w wyobraźni. Pamiętajcie, że tak naprawdę to tylko od Was zależy, czy spełnią się wasze marzenia. Wróżby i czary są tylko zabawą.

Pawełkowi wyszła piłka,
A Jurkowi wyszły narty,
To są właśnie ich marzenia,
Więc te wróżby to nie żarty.

 

Dorota Szymczyk-Bęben

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności