GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Połowa z funduszy zewnętrznych

„KOLEJNA WAŻNA INWESTYCJA” – tak zatytułowałem artykuł,  który ukazał się w kwietniowym numerze Gminnego Informatora. W artykule tym pisałem o planach Bogdan Zdyba, Wójta Gminy Wilków, związanych z przebudową drogi powiatowej DP1103 O wzdłuż całej miejscowości Jakubowice.

W kwietniu podczas rozmowy z Wójtem Wilkowa padły zapewnienia, że rozpoczęcie inwestycji związanej z przebudową drogi powiatowej DP1103 O wzdłuż całej miejscowości Jakubowice jest już bliskie. Pan Bogdan Zdyb zapewniał mnie, że od początku kadencji zabiegał o wykonanie chodnika wzdłuż całej miejscowości Jakubowice. Wówczas inwestycja związana z przebudową drogi powiatowej DP1103 O była na etapie wykonywania projektu, którego realizacja  planowana była na 2015 r.


W chwili obecnej ogłoszony jest przetarg na wykonanie inwestycji drogowej w miejscowości Jakubowice. Firma, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu, ogłoszonego przez nowe władze Powiatu Namysłowskiego – Starostę Michała Ilnickiego oraz Wicestarostę Bartłomieja Stawiarskiego – wykona nową nawierzchnie asfaltową na całej długości wsi Jakubowice, wybuduje: chodnik, przejścia dla pieszych, zatokę autobusową, zamontuje bariery ochronne, przebuduje przepusty drogowe oraz istniejące zjazdy do prywatnych posesji, wykona także nowe oświetlenie. Początek prac zaplanowano już na kwiecień tego roku.


Inwestycja ta świadczy o bardzo dobrej współpracy władz Powiatu Namysłowskiego z Gminą Wilków. Po wspólnym projekcie „Budowa zatoki autobusowej wraz z chodnikiem i oświetleniem w miejscowości Bukowie” jest to kolejna inwestycja, która znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Wilków – informuje Bogdan Zdyb, Wójt Gminy Wilków.


Wartość tej inwestycji szacowana jest na kwotę ponad 1,5 miliona złotych, z czego połowa to fundusze pozyskane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Resztę  potrzebnych na tę inwestycję środków dołoży Gmina Wilków oraz Powiat Namysłowski.


Nowa kadencja, to nowe priorytety. W trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców będziemy realizować kolejne, znaczące inwestycje na terenie Gminy Wilków. Planujemy wybudowanie chodnika w miejscowości Wilków, na odcinku od drogi wojewódzkiej do gimnazjum. Inwestycja ta posiada już wykonaną dokumentację, realizacja w całości pochłonie prawie 0,5 miliona złotych. Zleciliśmy także wykonanie dokumentacji na kolejny odcinek chodnika w Wilkowie, od drogi wojewódzkiej w kierunku Dębnika, przy ul. Kolejowej. Inwestycję tę szacujemy na 1,2 miliona złotych, ma ona objąć 1600 metrów chodnika. Będziemy poszukiwać finansowania zewnętrznego na jej realizację w kolejnych latach – powiedział Bartłomiej Stawiarski, Wicestarosta Namysłowski.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności