Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Siłownia przy gimnazjum

 

Na terenie Publicznego Gimnazjum w Wilkowie została wybudowana siłownia zewnętrzna. Inwestycja ta została wykonana w ramach projektu „Utworzenie oraz promocja aktywnej turystyki ruchowej w Gminie Wilków”.

IMG_5725.jpeg IMG_5726.jpeg IMG_5728.jpeg

Projekt Utworzenie oraz promocja aktywnej turystyki ruchowej w Gminie Wilków” zakłada  oprócz wybudowania siłowni zewnętrznej, zamontowanie na terenie gminy czterech gablot wolnostojących, które będą informować o atrakcjach naszej małej ojczyzny. Umieszczone zostaną w nich informacje dla turystów oraz mieszkańców dotyczące np. zabytków, ciekawych miejsc przyrodniczych. Siłownia zewnętrzna jako miejsce do aktywnego uprawiania turystyki i rekreacji ruchowej składa się z 8 urządzeń, które zostały usytuowane na świeżym powietrzu, są łatwe w samodzielnej obsłudze i mogą z nich korzystać zarówno stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i osoby, które nigdy na siłowni nie byli. Odpowiednio dobrany zestaw urządzeń pozwalający na rozwój niemal wszystkich partii mięśni, m.in.: rąk, nóg, brzucha, pleców oraz klatki piersiowej,  idealnie sprawdza się podczas rehabilitacji, rozgrzewki czy lekkiego treningu. Ćwiczenie na siłowni zewnętrznej aktywizuje stawy, poprawia kondycję i koordynację ruchową, pozwala rozciągnąć mięśnie. Koszt przedsięwzięcia to kwota 35 tys. zł.  Inwestycja ta została dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Każdego, kto chciał ćwiczyć na świeżym powietrzu, ale brakowało mu do tego odpowiedniego sprzętu zapraszam do korzystania z nowego obiektu rekreacyjnego -wybudowanej siłowni na świeżym powietrzu, która zlokalizowana jest przy naszym gimnazjum. Nowo wybudowana siłownia zostanie otwarta w niedługim czasie, otwarcie uwarunkowane jest warunkami atmosferycznymi. Jak tylko pogoda pozwoli wykonamy podłoże wokół urządzeń i oddamy siłownię do użytku. Dostęp do siłowni bedzie całkowicie bezpłatnyinformuje Kazimierz Olchawa – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Komunikacji i Rolnictwa w Urzędzie Gminy w Wilkowie. 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności