GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: poniedziałek, 25-10-2021
Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora

Opolskie Szmaragdy

Niemal 40 zespołów tanecznych i muzycznych z całej Opolszczyzny,  wśród nich zespół „Wilkowianie” z Wilkowa wzięło udział w trzeciej edycji „ Szmaragdów Opolszczyzny” zorganizowanych na Placu Wolności w Opolu 26 kwietnia.

OpolskieSzmaragdy1.jpeg   OpolskieSzmaragdy2.jpeg   OpolskieSzmaragdy3.jpeg   OpolskieSzmaragdy5.jpeg

Występy artystyczne amatorskich zespołów muzycznych, tanecznych i wokalnych, wśród których zaprezentował się zespół „Wilkowianie” z Wilkowa można było oglądać podczas III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”. Gościem specjalnym była Katarzyna Dowbor, popularna prezenterka telewizyjna, która także prowadziła przegląd. Wydarzenie to miało na celu zaprezentowanie potencjału artystycznego i działań kulturotwórczych województwa opolskiego. Jest to kolejna edycja przedsięwzięcia, które dzięki swojej unikalnej formule stało się znaczącym wydarzeniem w kalendarzu opolskich imprez kulturalnych. Organizatorem III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy" był Departament Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

OpolskieSzmaragdy6.jpeg   OpolskieSzmaragdy7.jpeg   OpolskieSzmaragdy8.jpeg   OpolskieSzmaragdy9.jpeg

Ludowy zespół Wilkowianie powstał w 2005 roku w Wilkowie. Początkowo nosił nazwę Wilkowianki. Od początku swojej działalności zespół Wilkowianki działał przy Domu Kultury w Wilkowie, obecnie grupa funkcjonuje pod nazwą Wilkowianie. Zespół składa się z 12 osób i w swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne i kościelne. Swoją działalnością promuje Gminę Wilków w przeglądach artystycznych, jak również na wszelkiego rodzaju uroczystościach świeckich i kościelnych. Obecnym kierownikiem zespołu jest Zdzisław Konefał.

Największymi osiągnięciami zespołu jest wydanie dwóch płyt pod tytułem „Wilkowianie” i „Wilkowianie Kolędy”. Zespół zajął III miejsce w I Pierwszym Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „ Kosturki 2011”  oraz II miejsce w I Festiwalu Kultury Ludowej w Wilkowie.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności