Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 28-09-2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Zawody sportowo – pożarnicze

W sobotę 30 czerwca przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, których organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowie. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się na boisku sportowym w Wilkowie. Do zawodów zgłosiło się czternaście drożyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wilków. Rozgrywane zawody sportowo – pożarnicze były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawdzenia sprawności sprzętu, jaki znajduje się na ich wyposażeniu. Zawody były również  dobrą zabawą dla strażaków ochotników z terenu Gminy Wilków oraz sportową rywalizacją. A dla licznie zgromadzonych kibiców okazją do obejrzenia zorganizowanego na wysokim poziomie widowiska sportowego.

zawody_osp_02.jpeg zawody_osp_06.jpeg zawody_osp_21.jpeg zawody_osp_24.jpeg

Wszystkich uczestników zawodów, zaproszonych gości, sędziów z PSP Namysłów i zgromadzoną publiczność powitał  Bogdan Zdyb Wójt Gminy Wilków, życząc wszystkim dobrej zabawy, a startującym drużynom jak najlepszych wyników sportowych.

Po przeprowadzonych zawodach, które odbyły się w trzech kategoriach wiekowych  I miejsce w kategorii mężczyzn zajęła drużyna OSP Wilków, II miejsce drużyna OSP Bukowie, III miejsce drużyna OSP Wilków II. W kategorii kobiet I miejsce zajęła drużyna OSP Bukowie, II miejsce w tejże kategorii zajęła drużyna z OSP Wilków.

zawody_osp_11.jpeg zawody_osp_13.jpeg zawody_osp_15.jpeg zawody_osp_16.jpeg

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych. Nagrody te wręczył druh Daniel Simlat z Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie wraz z Bogdanem Zdybem Wójtem Gminy Wilków, który wręczając puchary  i nagrody gratulował zwycięzcom,  ponadto podkreślił wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie naszych strażaków.

Na zakończenie Wójt Gminy podziękował startującym jednostkom za udział w zawodach życzył dobrego występu na powiatowych zawodach pożarniczych, zaś na ręce Daniela Simlat  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie złożył podziękowanie dla całej Komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Wójt podkreślił również, że zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym oraz przebiegły bardzo sprawnie.

zawody_osp_41.jpeg zawody_osp_45.jpeg zawody_osp_49.jpeg zawody_osp_50.jpeg

Cała galeria

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności