Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Chodnik do gimnazjum

Gdy w styczniu br. przy okazji rozmowy związanej z przebudową drogi powiatowej w miejscowości Jakubowice, Bartłomiej Stawiarski - Wicestarosta Namysłowski zapewniał mnie, że w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Wilkowa planowane jest wybudowanie chodnika, na odcinku od drogi wojewódzkiej do gimnazjum, zastanawiałem się czy w obecnej kadencji samorządowej uda się zrealizować tą ważną  inwestycję.

Od mojej rozmowy z  Wicestarostą minęło zaledwie pięć miesięcy, a już Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków wraz z Michałem Ilnickim - Starostą Namysłowskim przygotowują się do kolejnej wspólnej inwestycji, która będzie realizowana na terenie Gminy Wilków. Dzięki bardzo dobrej współpracy władz dwóch samorządów w ostatnim czasie udało się wybudować zatokę autobusową wraz z chodnikiem i oświetleniem w Bukowiu. Prowadzona jest inwestycja związana z przebudową drogi powiatowej DP1103 O wzdłuż całej miejscowości Jakubowice, a w chwili obecnej ogłoszony jest przetarg na wykonanie 904 metrów chodnika    o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami na posesje przy ul. Długiej w Wilkowie na odcinku od drogi wojewódzkiej do gimnazjum. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 10 czerwca.  Wartość inwestycji, której zakończenie planowane jest na 31 lipca br. szacowany jest na kwotę ponad  400 tys. zł z czego połowa to fundusze pozyskane z tak zwanych „schetynówek”, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 - 2015. Resztę  potrzebnych funduszy niezbędnych do sfinalizowania tej inwestycji dołożą z własnych środków władze: Powiat Namysłowski oraz Gmina Wilków.

Budowa chodnika w Wilkowie była jednym z moich priorytetów w obecnej kadencji. Dzisiaj, dzięki zaangażowaniu władz samorządowych oraz pozyskanym środkom finansowym z zewnątrz inwestycja, która w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo  mieszkańców Wilkowa, jak również uczniów naszego gimnazjum staje się faktem  -  informuje   Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności