GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: czwartek, 23-09-2021
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Akcja społeczna dla Kubusia

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Dorota Wellman- polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych, a także radiowych. Na portalu społecznościowym napisała: "Kochani jest sprawa !!!! W Miłosławiu mieszka chłopczyk, ma na imię Kubuś. Kubuś ma 7 lat i cierpi na nieoperacyjny nowotwór mózgu. 17 maja będzie obchodził 7 urodziny. Największym marzeniem Kuby jest otrzymanie olbrzymiej liczby kartek urodzinowych. Pomóżmy spełnić to marzenie - to tak niewiele kosztuje, a może wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka. Pokażmy, że mamy olbrzymie serca.”

Oto adres :
Kubuś Grzelczak
Białe Piątkowo 7
62-320 Miłosław

Na ten apel odpowiedziały dzieci z Młokicia i Pielgrzymowic. Nie trzeba było ich wcale namawiać, ani nawet przekonywać. Akcja została entuzjastycznie przyjęta i z ciepłymi emocjami przeprowadzona. Uczestnicy warsztatów wykonali laurki dla swojego młodszego kolegi. Z żadnych warsztatów nie zostaje praca w galerii. Wszystkie prace uczestnicy zabierają do domu, by móc pochwalić się przed najbliższymi swym sukcesem. Z tych majowych warsztatów wszystkie prace zostały przekazane Kubie, który z takim utęsknieniem czekał na olbrzymią ilość kartek urodzinowych.

Został też napisany zbiorowy list z ciepłymi słowami dla Kuby. Uczestnicy warsztatów podpisali go imieniem i nazwiskiem. Jedna z aktywnych na warsztatach mam p. Monika Konefał w imieniu wszystkich dzieci napisała list. Pod potokiem ciepłych słów podpisali się milusińscy, którzy wcześniej dyktowali słowa, którymi zapełniono kartkę. Pojawiły się też rysunki w nadziei, że wywołają na twarzy Kuby uśmiech… bo to naprawdę niewiele kosztuje.

Do akcji zostali również włączeni niektórzy mieszkańcy wsi Młokicie. Indywidualnie wysyłali kartki urodzinowe dla Kubusia.

"Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym."

- Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)

 

Dorota Szymczyk- Bęben

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności