Z uwagi na ogłoszony stan epidemii, w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców, Wójt Gminy Wilków prosi o nie korzystanie z obiektów  rekreacyjnych i sportowych tj.: boisk, placów zabaw, kortów, siłowni zewnętrznych.

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: sobota, 06-06-2020
Imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Przetarg rozstrzygnięty

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest formą pomocy samorządom; w rozwiązywaniu problemów z infrastrukturą drogową. Celem programu jest rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej - powiatowej i gminnej. W ramach Programu samorządy otrzymują pomoc od rządu w wysokości 50% kosztów związanych z przebudową, budową oraz remontem dróg.

logo-nppdl.jpeg

I właśnie dzięki pozyskaniu środków z tego programu Gmina Wilków uzyskała kolejny raz dofinansowanie na poziomie 50 procent kosztów inwestycji na remont ul. Parkowej w miejscowości Wilków. Wykonawcą tej inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe TOMBU  z  Olesna, które zostało wyłonione w drodze przetargu. Do przetargu ogłoszonego przez Gminę Wików na „Przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wilkowie” przystąpiło sześć firm.

Gmina za wykonanie remontu drogi o długości 0,528 km zapłaci 120 916,84 zł.

Na całej długości ul. Parkowej planuje się obustronną ścinkę pobocza i wykonanie naprawy istniejących ubytków w nawierzchni tłuczniowej wraz z jej profilowaniem. Wykonana zostanie warstwa podbudowy tłuczniowej  wraz z warstwą ścieralną z betonu asfaltowego. Na odcinku z kamienia zostaną wykonane naprawy poprzez profilowanie drogi betonem asfaltowym, oraz zostaną wykonane zjazdy umożliwiające rolnikom bezpieczny wjazd do pól uprawnych. – informuje  Kazimierz Olchawa - Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej,  Komunikacji i Rolnictwa w Urzędzie Gminy w Wilkowie.

 

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2020 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności