Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

260 prehistorycznych gadów

Kolejny wyjazd w ramach letniego wypoczynku dzieci z Gminy Wilków odbył się 15 lipca do Parku Nauki i Rozrywki „JuraPark” w Krasiejowie, zwanym Polskim parkiem jurajskim. Tam na małych miłośników przygody czekało wszystko, co dzieci kochają najbardziej: dinozaury, place zabaw, kino i wiele, wiele innych rozrywek. Dzięki „Kapsule Czasu” wycieczkowicze przemierzyli 300 metrowy tunel dzięki, któremu  udali się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata.

IMG_2893.jpeg
Program wycieczki był bardzo bogaty i zróżnicowany. Uczestnicy w Tunelu Czasu - podróżując specjalną kolejką - podziwiali sceny przedstawiające tworzenie się galaktyk, Układu Słonecznego, powstanie Ziemi jako planety i tworzenia się życia na niej.

Sprawiało to wrażenie jakby cała nasze grupa wsiadła  do wehikułu czasu, który przenosi w prehistorię i tam oglądamy ziemię w czasach, gdy mieszkały na niej dinozaury. Następnie przemierzyliśmy 1,5 km ścieżkę dydaktyczną z widokiem na 40 hektarowy Park, w którym poznaje się dzieje Ziemi, stoi tam ponad 260 makiet prehistorycznych gadów naturalnej wielkości, z którymi można stanąć oko w oko. Będąc w Krasiejowie nie mogliśmy ominąć również  Prehistorycznego Oceanarium, w którym zamiast szyb akwariowych są olbrzymie ekrany multimedialne. Można było na nich oglądać trójwymiarowe pływające dinozaury sprzed milionów lat oraz przeżyć atak rekina w 5D oraz  zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności