Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Piknik na Florydzie

22 lipca  dzieci z terenu Gminy Wilków wraz z paniami opiekunkami wybrały się do Brzegu do jednostki wojskowej na tzw. Piknik na Florydzie. To już trzecia wyprawa zorganizowana w ramach Letniego wypoczynku Wilków 2015 dla dzieci i młodzieży z naszej gminy.

Na terenie I Brzeskiego Pułku Saperów czekały same niespodzianki, uczestnicy zabawy mieli okazję zapoznać się  m. in. z bronią strzelecką czy wyposażeniem wojskowym. Ponadto mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki czy też poszukać min z wykrywaczem metalu. Ogromną atrakcją dla nich była przejażdżka amfibią i pływanie łodzią. Oprócz przygotowanych zajęć przez żołnierzy, dzieci  skosztowały pysznej tradycyjnej żołnierskiej grochówki przygotowanej przez wojskowych kucharzy. Po poczęstunku  wszyscy udali się na kryty basen. Tam uczniowie pod opieką ratowników mogli wykazać się umiejętnościami pływania i korzystać z wszystkich atrakcji. Po relaksie w wodzie dzieci pospacerowały na Zamek Piastów Śląskich, tam przed jego murami zorganizowano miasteczko rycerskie. Rycerze przygotowali zestaw zabaw, jak np. strzelanie z łuku, kręcenie się wokół własnej osi, a następnie bieg ze średniowiecznym nakryciem głowy. Program Pikniku był bardzo bogaty, dzieci do Wilkowa wróciły zmęczone ale pełne wrażeń i ochoty na następną wyprawę by poznać znów coś nowego.

Anna Trojanowska

 

 

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności