GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 27-10-2021
Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona

Nowy wóz strażacki dla OSP Wilków

Strażacy z jednostek OSP w Wilkowie są jedną z najlepszych jednostek OSP w powiecie namysłowskim. Jednak, by mogli poprawiać efektywność swoich działań, niezbędny jest nowoczesny sprzęt, który nie tylko ułatwi im pracę, ale również pozwoli na szybszą interwencję w sytuacjach zagrożenia. Dlatego na potrzeby OSP został zakupiony nowy samochód bojowy.

Strona-IVECO_OSP_WILKÓW_96.jpeg

Samochód prezentuje się okazale i z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy Wilków jak i całym terenie powiatu namysłowskiego. Wóz  odpowiada nowym trendom, bowiem jest osadzony na wysokim podwoziu, które dzięki napędowi 4x4 umożliwia akcje gaśnicze w każdym terenie.

Strona-IVECO_OSP_WILKÓW_70.jpeg

"Takiego wozu jak nasz zazdrości nam wielu druhów strażaków. Lecz zanim wejdzie do podziału bojowego, będziemy musieli przejść szkolenie. Zakup samochodu pożarniczego jest bardzo dużym wzmocnieniem sprzętowym dla naszej OSP. Zakupiony wóz to średni samochód pożarniczy Iveco Euro Cargo z kabiną dla 6-ciu członków załogi, napędem 4x4, ma zbiornik na 3,5 tysiąca litrów wody i 350-cio litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, wyciągarkę, drabinę pożarniczą, agregat prądotwórczy oraz autopompę o wydajności 2800 litrów na minutę" - mówi Wiesław Kwiecień Naczelnik OSP w Wilkowie.

Strona-IVECO_OSP_WILKÓW_93.jpeg

"Wiele osób zadaje mi pytania: Po co pomogłem w zakupie w pełni wyposażonego wozu bojowego dla strażaków z OSP w Wilkowie? Tak drogi i nowoczesny sprzęt nie jest żadną fanaberią, po prostu tej klasy sprzęt to konieczność w sprostaniu zadań jakie stawiamy przed druhami ochotnikami. Ten wóz został zakupiony tak naprawdę nie dla OSP Wilków ale dla mieszkańców całego powiatu namysłowskiego. Dzięki niemu druhowie będą szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować mienie a przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców Gminy Wilków jak i całego powiatu namysłowskiego. Ale zakup ten nie byłby możliwy bez wzorowej współpracy pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, a Bogdanem Zdybem - Wójtem Gminy Wilków i druhami z Wilkowa" - powiedział Stanisław Rakoczy Wiceminister Spraw Wewnętrznych.

Strona-IVECO_OSP_WILKÓW_97.jpeg

Do tej pory strażacy z Wilkowa jeździli na akcje dość wysłużonymi samochodami. Są to wozy marki Star i Renault. Star był wyprodukowany jeszcze w latach osiemdziesiątych i z uwagi na jego wiek wymaga ciągłych napraw i modernizacji. Więc jak przyznają strażacy, nowy samochód na pewno przyda się w tak aktywnej jednostce, jaką jest OSP Wilków.

Strona-IVECO_OSP_WILKÓW_87.jpeg

Mariusz Jabłoński

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności