Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: wtorek, 28-06-2022
Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

Chodnik w Wilkowie wybudowany

Baner Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Inwestycja pod nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej DP 1124 O w m. Wilków – budowa chodnika” została zakończona. Inwestycja ta powstała w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Wilkowa. Podczas trwania inwestycji został wybudowany chodnik na odcinku od drogi wojewódzkiej aż do wilkowskiego gimnazjum.

Wykonawca inwestycji został wybrany w drodze przetargu spośród czterech ofert, a została nim firma: „SŁOWIK II” Łukasz Słowik ze Smarchowic Śl. Wartość inwestycji wyniosła 349 246,06 zł, gdzie połowa środków została pozyskana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój 2012 – 2015, a druga część stanowi wkład własny Powiatu Namysłowskiego i Gminy Wilków. Podczas inwestycji wybudowano 904 metry bieżące chodnika o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami na posesje przy ul. Długiej w Wilkowie, na odcinku od drogi wojewódzkiej do gimnazjum. Oprócz tego zostały oczyszczone rowy oraz wykonane nowe oznakowania pionowe oraz bariery ochronne.

Dzięki bardzo dobrej współpracy władz dwóch samorządów: gminnego i powiatowego  oraz pozyskanym środkom finansowym z zewnątrz inwestycja, która w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo  mieszkańców Wilkowa oraz uczniów wilkowskiego gimnazjum a także pozytywnie wpłynie na poprawę atrakcyjności i estetyki wsi, została doprowadzona do szczęśliwego zakończenia - informuje Bogdan Zdyb - Wójt Gminy Wilków.

ChodnikWrzesień2015.jpeg

Budowa chodnika w Wilkowie jest kolejną inwestycją, która w swoich założeniach ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu namysłowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych.

Jako radny powiatowy brałem udział w pracach rady powiatu, podczas których desygnowaliśmy fundusze przeznaczone  na wybudowanie długo oczekiwanego przez mieszkańców  Wilkowa chodnika  przy ul. Długiej w Wilkowie. Dlatego dzisiaj mogę się cieszyć z tego, że ciąg chodnika jest ukończony. Jednak inwestycja ta miałaby małe szanse realizacji gdyby nie osobiste zaangażowanie  Romana Półrolniczaka – Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Wilkowie i Bogdana Zdyba – Wójta Gminy Wilków, za co z tego miejsca w imieniu mieszkańców Wilkowa  składam serdeczne podziękowania - dopowiada Mariusz Jabłoński - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu. 

Anna Trojanowska

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności