Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 28-09-2022
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Spotkanie z ministrem

Z inicjatywy Wójta Gminy Wilków oraz strażaków  OSP Wilków w Domu Kultury w Wilkowie 17 października odbyło się spotkanie ze Stanisławem Rakoczym wiceministrem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych z mieszkańcami Gminy Wilków.

RakoczyWilkowDK_1.jpeg

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Gminy Wilków, druhny i druhowie z OSP w Bukowiu i Wilkowie oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. Minister Stanisław Rakoczy przybliżył licznie zgromadzonym zasady funkcjonowania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Szeroko omówił plany rozbudowania systemu ratownictwa, który zbudowany zarówno na Państwowej Straży Pożarnej, jak i na Ochotniczej Straży Pożarnej jest jednym z fundamentów państwa i bezpieczeństwa obywateli w kraju.  Podkreślił, jak ważne są działania  związane z przeglądem funkcjonowania obrony cywilnej i rezerwistów. Minister poinformował również o zmianach w ustawie dotyczących obrotem polską ziemią. Głównym celem zmiany ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego jest wprowadzenie regulacji ograniczających podział gospodarstw rolnych i eliminujących spekulacyjny wykup ziemi, w tym przez obcokrajowców oraz preferowanie gospodarstw rodzinnych.

  RakoczyWilkowDK_6.jpeg   RakoczyWilkowDK_8.jpeg   RakoczyWilkowDK_10.jpeg   RakoczyWilkowDK_12.jpeg   RakoczyWilkowDK_14.jpeg

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań ministrowi a Minister odpowiadając na nie wykazał się dobrą  znajomością  problemów, nie tylko związanych z ochroną przeciwpożarową. Na zakończenie spotkania druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowie podziękowali Stanisławowi Rakoczemu wiceministrowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Bogdanowi Zdybowi wójtowi Gminy Wilków za pomoc w zakupie w pełni wyposażonego wozu bojowego dla OSP Wilków, który jest wspólną dumą wszystkich strażaków.

Mariusz Jabłoński

SPOTKANIE Z WICEMINISTREM MSW STANISŁAWEM RAKOCZYM W DOMU KULTURY W WILKOWIE

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności