GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 29-05-2024
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Pomoc żywnościowa

pomoc żywnościowa.jpeg

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilkowie w październiku i listopadzie po raz kolejny wydał paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Gminy, z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Mieszkańcom UE (FEAD). Obecnie do programu zakwalifikowanych jest 268 osób z 85 rodzin, którym od początku programu wydano łącznie ponad 14 ton produktów żywnościowych takich jak: makaron, ryż, mleko, olej roślinny, cukier, konserwy mięsne, klopsy, kawa zbożowa, sok jabłkowy.

25 września 2015 r. w ramach działań towarzyszących w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy współpracy z Baniem Żywności w Opolu zorganizowano warsztaty edukacyjne na temat  ekonomicznego prowadzenia gospodarstwa domowego, w których uczestniczyło 25 osób.

W związku ze zmianą kwot kryterium dochodowego od 1 października do pomocy żywnościowej kwalifikują się osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, których dochód nie przekracza 951,00 zł na osobę samotnie gospodarującą lub 771,00 zł na osobę w rodzinie. 

Projekt i realizacja: © 2011-2024 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności