Informacje dla uchodźców z Ukrainy dostępne są w menu POMOC UKRAINIE   |   Information for refugees from Ukraine is available in the HELP UKRAINE menu

GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: niedziela, 07-08-2022
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

24. Finał WOŚP 10 stycznia w Wilkowie

W Wilkowie podobnie jak  w całym kraju, 10 stycznia 2016 r. zostanie zorganizowany 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu już od wczesnych godzin porannych 38. wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Wilkowie będzie kwestować we wszystkich miejscowościach Gminy Wilków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka wolontariuszy planowa jest na godzinę 17:00 w Domu Kultury w Wilkowie, gdzie w tym roku sztab WOŚP przygotował dla wolontariuszy oraz mieszkańców Gminy Wilków wiele rożnego rodzaju  atrakcji z planowanym na godzinę 20:00 pokazem sztucznych ogni (tradycyjne światełko do nieba).

Każdego roku szczegółowo określany jest cel finałowej zbiórki. Ubiegłoroczny 23. Finał WOŚP poświęcony był podtrzymaniu standardów leczenia dzieci na specjalistycznych oddziałach pediatrycznych. W efekcie tej zbiórki wyposażone zostały dziecięce oddziały pulmonologiczne, reumatologiczne, kardiochirurgiczne oraz onkologiczne. W trakcie 23. Finału Orkiestra po raz trzeci zagrała także dla seniorów, dzięki czemu wsparcie otrzymały oddziały geriatryczne, a także kilkadziesiąt Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych  w całej Polsce.  

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

 

Mariusz Jabłoński

(www.wosp.org.pl)

WOSP2015.jpeg

Projekt i realizacja: © 2011-2022 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności