GMINA WILKÓW Gmina Wilków
KALENDARIUM
Dziś jest: środa, 08-12-2021
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Rozmowa z Radną Panią Bronisławą Melą

Radna Mela 002.jpeg

Gratuluję tak dobrego wyniku wyborczego. Proszę w kilku zdaniach opowiedzieć o sobie.

Pochodzę z miejscowości Bukowie, gdzie wychowywałam się z licznym rodzeństwem. Już od wczesnych lat uczyłam się współpracy przez kompromis. Od zawsze angażowałam się w różne formy pracy społecznej jak harcerstwo, kółko taneczne, chór szkolny czy niewidzialna ręka. Zawód jaki wybrałam to pielęgniarstwo. W ubiegłym roku minęło 35 lat mojej pracy na terenie Gminy Wilków. W tym czasie wychowałam trójkę dzieci i wraz z pójściem do szkoły pierwszego dziecka zaangażowałam się w pracę na rzecz Komitetu Rodzicielskiego, a później rady Rodziców. Mówi się, że w miarę jedzenia apetyt rośnie i tak jest ze mną. W latach 2008-2012 pełniłam obowiązki radnej wsi Bukowie w radzie Gminy w Wilkowie. Byłam Wiceprzewodniczącą Rady.

Byłam założycielem, członkiem i prezesem przez dwie kadencje Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Nadzieja” w Namysłowie. Dnia 10 stycznia tego roku obchodziłam jubileusz 10-lecia pracy na rzecz partnerstwa Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa, której byłam założycielem, od początku członkiem zarządu, a obecnie wiceprezesem. Cały swój czas dzielę między rodzinę, moje ukochane pielęgniarstwo i pracę społeczną na rzecz rozwoju lokalnego. Jako, że „burze” mnie nie omijały wykorzystuję swoje doświadczenie zawodowe i tzw. „życiowe” niosąc pomoc w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Interdyscyplinarnej Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie od ustawowych ich początków. Przez ostatnie 13 lat mieszkam i pracuję w Pągowie.

W ubiegłym roku wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem i licznie oddali na mnie swoje głosy, abym reprezentowała ich w radzie Powiatu. Ta wola wyborców właśnie się wypełnia.

 

Jakie najważniejsze cele stawiała sobie Pani kandydując na radną powiatu?

Jak wcześniej wspomniałam wypełnia się wola wyborców i nadszedł czas na podjęcie działań w celu wypełnienia wyborczych obietnic. Są one nierozerwalnie związane z moim zawodem. Będę czyniła starania o powrót opieki paliatywnej w środowisku domowym. Na co dzień doświadczam braku dostatecznego zajmowania się ludźmi dotkniętymi najcięższą , najdłuższą i nieuchronnie prowadzącą do śmierci, chorobą nowotworową. Bardzo zależy mi, aby to nie było nic na chwilę, nic doraźnego. Pragnę, aby oparty na kontrakcie z NFZ zespół specjalistów tj. lekarz, pielęgniarka i psycholog budował grupę wolontariuszy chcących nieść pomoc medyczną, fizyczną i psychologiczną ludziom, którzy chcą ostatnie dni spędzić w domu rodzinnym i tam też odchodzić. Choroba nowotworowa to choroba całej rodziny, nieraz nawet ulicy, wsi czy zakładu pracy. Wiem, że nie jest możliwe zbudowanie takiego zespołu w ciągu miesiąca czy nawet roku, ale przecież nie będziemy pionierami, mamy świetne przykłady opieki w domu chorego. Mamy już oddział opieki paliatywnej w namysłowskim szpitalu, który chętnie podzieli się swoim doświadczeniem. Sądzę, że nie brakuje nam chętnych do niesienia pomocy potrzebującym. Będę oczywiście wspierała wszystkie inicjatywy dążące do rozwoju lokalnego środowiska i poprawy warunków życia mieszkańców powiatu namysłowskiego.

 

Jak mieszkańcy powiatu mogą się z Panią kontaktować?

Oczywiście telefonicznie pod nr 600-284-887.

Na zakończenie pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w wyborach samorządowych i obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby pokładanego we mnie zaufania nie zawieść.

 

Red.

Projekt i realizacja: © 2011-2021 netkoncept.com - skycms Polityka prywatności Deklaracja dostępności